Байерн Мюнхен съсипа Херта с 3:0 в дербито на четвъртия кръг в Бундеслигата, играно на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Карло Анчелоти бяха много по-добри през първото полувреме и логично дръпнаха напред в резултата чрез Франк Рибери, който беше един от най-дейните на терена.

В средата на втората част шампионите си свършиха работата с два бързи гола в рамките на пет минути. Тиаго Алкантара открадна топката хитро и реализира, а след това името си сред голмайсторите записа и завърналият се от дълга контузия Ариен Робен.

Лидерът Байерн Мюнхен има пълен актив от 12 точки, докато Херта направи първа грешна стъпка и заема пето място с девет пункта.

Домакините започнаха устремено и още във втората минута Артуро Видал намери Роберт Левандовски, но неговият удар с глава беше спасен от вратаря Ярстайн. Последва шут отблизо на Томас Мюлер, но покрай целта.

Преди да измине четвърт час игра Тиаго Алкантара игра на двойно подаване пред наказателното поле и нанесе хубав удар с външен фалц, но стражът на гостуващия отбор не беше затруднен.Хави Мартинес стреля с глава при изпълнение корнер, но пред голлинията топката беше избита!

В 16-ата минута обаче Байерн откри резултата. Франк Рибери беше намерен от Давид Алаба в наказателното поле, направи серия от финтове и елегантно мушна кълбото с левия крак отблизо!

Franck Ribery Goal   Bayern Munich vs Hertha... by Postavkam

В средата на първата част Левандовски подаде към Мюлер, който чукна хитро за Рибери и французинът би мощно извън наказателното поле, но кълбото прелетя покрай лявата греда.

Беше изминал половин час игра, когато Левандовски беше изведен от дълбочина. Той се опита да прехвърли вратаря от движение, но топката премина покрай сглобката. Тиаго Алкантара отправи снаряд отдясно, но неточно.

Началото на второто полувреме беше доста скучно, като Байерн видимо свали оборотите, а "старата дама" явно не искаше да ядосва по-имения си противник и прие играта кротко в своята половина.

Тъкмо беше изминал един час игра, когато Херта създаде голяма опасност при първата си акция след паузата. Генки Харагучи намери позиция за стрелба, но Мануел Нойер парира!

В средата на втората част Байерн имаше претенции за дузпа при пробив на записалия първи минути в Бундеслигата този сезон Ариен Робен, но реферът замълча. След това съдийската бригада маркира засада при гол на Левандовски, получил пас от Тиаго Алкантара.

Самият Тиаго удвои преднината на своя тим. Той открадна топката от смутения Алан, който се чудеше какво да прави на метри от вратата си. Испанецът остана сам срещу вратаря и прати топката спокойно в долния ляв ъгъл.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4u4fxe" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4u4fxe_thiago-alcantara-goal-hd-bayern-munich-2-0-hertha-berlin-21-09-2016_sport" target="_blank">Thiago Alcantara Goal HD - Bayern Munich 2-0...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/gentsogojeva" target="_blank">gentsogojeva</a></i>

В 72-ата минута Ариен Робен отпразнува първия си мач в германския елит от март тази година с попадение. Той навлезе в наказателното поле и би с левачката, а получилият се рикошет матира Ярстайн.

3-0 Arjen Robben Goal HD Bayern München 3-0... by arcturusmedia33

Капитанът на домакините Филип Лам също опита да вкара в 87-ата минута, но неговият точен удар се оказа твърде слаб за вратаря на столичани. На отсрещната врата Алаги почти подаде на Нойер...

Байерн Мюнхен - Херта 3:0

1:0 Франк Рибери - 16'
2:0 Тиаго Алканатар - 68'
3:0 Ариен Робен - 72'

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Боатенг (Хумелс - 63'), Алаба, Лам, Тиаго Алонсо, Видал, Алкантара, Рибери (Коман - 77'), Мюлер (Робен - 65'), Левандовски

Херта: Ярстайн, Лангкамп, Щарк, Пекарик, Платенхардт, Вайзер (Алаги - 84'), Лустенбергер, Алан, Есвайн (Щокер - 59'), Харагучи, Ибишевич (Шибер - 59')