Байерн Мюнхен спечели турнира Телеком Къп, побеждавайки на финала Майнц с 2:1 в 45-минутно мачле в Дюселдорф.

Баварците откриха резултата още в четвъртата минута след прекрасна комбинация. Томас Мюлер изведе Франк Рибери и французинът реализира хладнокръвно с левачката по земя в долния десен ъгъл.

Момчетата на Мартин Шмидт обаче изравниха набързо с лека доза късмет и чудесно изпълнение на Андре Рамальо, който препарира Мануел Нойер с мощен изстрел в горния ляв ъгъл около дъгата.

Томас Мюлер засече в наказателното поле центриране на Давид Алаба отляво, но топката мина на покрай гредата. Минута след това Байерн си върна аванса в резултата при изпълнение на корнер от Джошуа Кимих, когато Хави Мартинес засече безпощадно с глава на близката греда.

Майнц заигра смело и създаде няколко опасни атаки. Кордоба загря ръкавиците на Нойер с мощен удар, а след това вратарят трябваше да излиза извън наказателното си поле, за да изчисти от краката му.

Байерн видимо свали оборотите, но при една от редките атаки на отбора Хави Мартинес отправи удар с петичка, който не затрудни вратаря на съперника. До края не се случи нищо интересно и баварците спечелиха турнира за трети път в осмото му издание.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/oy4_MxzU5Rs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zmHCxOfRwTA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AJeq-HgYZLM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - Майнц 2:1

1:0 Франк Рибери - 4'
1:1 Андре Рамальо - 8'
2:1 Хави Мартинес - 11'

Съставът на Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Мартинес, Алаба, Лам, Видал (Бенко - 36'), Кимих, Ренато, Коста, Рибери (Фридъл - 42'), Мюлер