Германският шампион Байерн Мюнхен спечели трофея "Телеком", надвивайки Манчестър Юнайтед с 1:0 в приятелски мач на своя стадион "Алианц Арена" пред 75 000 зрители. Единственото попадение бе дело на Хави Мартинес в 59-ата минута.

"Ние направихме много добър мач. Доминирахме, бяхме сигурни с топка в крака и упражнявахме добър гегенпресинг. Създавахме положения и не допускахме такива. Доволен съм, защото спечелихме. Сега можем да се фокусираме върху мача с Айнтрахт Франкфурт", каза треньорът на баварците Нико Ковач.

През първото полувреме вратарят на Манчестър Юнайтед Давид Де Хеа спаси удари на Тиаго Алкантара и Серж Гнабри, а "червените дяволи" не сътвориха нищо интересно в предни позиции.

След почивката почти нищо не се промени и Байерн заслужено откри резултата преди изтичането на час игра. Тиаго Алкантара центрира от корнер на близката греда и там Мартинес скочи най-високо, за да отбележи с глава.

Байерн имаше много добро положение за гол в 82-ата минута, но Леон Горецка намери мрежата от нейната външна страна.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/dFIbbDJSRuQ" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - Манчестър Юнайтед 1:0
1:0 Мартинес - 59'

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс (Боатенг - 46'), Зюле, Алаба (Бернат - 56'), Кимих (Руди - 72'), Мартинес, Тиаго (Рафиня - 60'), Мюлер (Горецка - 46'), Робен, Рибери (Левандовски - 46'), Гнабри (Коман - 60')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа (Грант - 78'), Байи (Смолинг - 51'), Линдельоф (Туанзебе - 79'), Дармиан (Джоунс - 65'), Шоу (Мичел - 78'), Ерера (Гарнър - 82'), Перейра, Мата (Мактоминей - 65'), Фред (Чонг - 79'), Санчес, Рашфорд (Фосу-Менса - 65')