Байерн Мюнхен препарира Щутгарт с 3:0 като гост в мач от втория кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Мерцедес-Бенц Арена". Така баварците си върнаха за срамната загуба с 1:4 срещу този съперник у дома в края на миналия сезон.

Шампионите започнаха леко мудно и в първия половин час не сътвориха нищо креативно, но след това се развихриха и тотално надиграха своя противник.

Леон Горецка вкара първия си гол за най-успешния германски клуб, насочвайки топката прецизно в долния десен ъгъл с фалцов шут. Четвърт час след почивката мощният натиск на гостите даде резултат и Роберт Левандовски заби дежурния си гол, а петнайсетина минути по-късно Томас Мюлер ликвидира интригата.

Байерн Мюнхен е на върха с пълен актив от шест пункта, докато швабите са на дъното без спечелена точка.

Двата отбора започнаха на високи обороти още от самото начало и атаките се редуваха пред двете врати, но липсваха интересните моменти и головите положения. Марио Гомес се пребори за една висока топка в наказателното поле на бившия си отбор, но отбраната на шампионите се справи.

Баварците на няколко пъти показаха слабост в дефанзивен план при изпълнение на статични положения, защото бързите футболисти на Тайфун Коркут чакаха своя момент, за да се втурнат напред.

В средата на първото полувреме най-после се стигна до удар към една от двете врати, но топката мина доволно встрани от целта, след като Леон Горецка засече с глава центрирането отдясно на Джошуа Кимих. Снаряд на Боатенг беше блокиран, а при акция на швабите Донис би високо.

В 37-ата минута баварците откриха резултата след много добра продължителна атака. Комбинацията между Мюлер и Левандовски позволи на Леон Горецка да получи около границата на наказателното поле, а неговият прекрасен фалцов удар прати кълбото в долния десен ъгъл.

Байерн продължи да натиска и Горецка пробва идентично изпълнение, но този път топката профуча встрани от гредата. Матс Хумелс пък нанесе много силен удар с глава след изпълнение на корнер, но Цилер спаси атрактивно. След това Томас Мюлер хвана кълбото от воле отблизо, но германецът стреля високо.

Шампионите продължиха да атакуват и след почивката. Давид Алаба нацели левия страничен стълб при изпълнение на пряк свободен удар, а след това хубав удар с глава на Горецка мина покрай дясната греда.

Логичното се случи в 62-ата минута, когато и Роберт Левандовски показа, че е на терена. Голмайсторът на Бундеслигата за изминалия сезон получи от Горецка и прати неспасяем дар с левачката в долния десен ъгъл. Малко след това статистиката показа 16:1 удара в полза на гостите.

Четвърт час преди края на мача интригата приключи, защото Томас Мюлер също записа името си сред реализаторите. Той получи с петичка от Левандовски и също намери долния десен ъгъл след шут с левия крак.

В заключителната част на срещата вратарят Цилер спаси своите от още по-голям разгром, спасявайки ударите на Хамес Родригес и Джошуа Кимих.

Щутгарт - Байерн Мюнхен 0:3

0:1 Леон Горецка - 37'
0:2 Роберт Левандовски - 62'
0:3 Томас Мюлер - 76'

Щутгарт: Цилер, Баумгартл, Павар, Мафео, Инсуа,  Кастро (Аколо - 78'), Аскасибар, Аого, Гентнер (Дидави - 64'), Донис (Томи - 57'), Гомес

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Боатенг, Алаба, Кимих, Горецка, Тиаго, Мюлер (Толисо - 80'), Рибери (Гнабри - 77'), Робен (Хамес - 78'), Левандовски