Байерн Мюнхен победи РазенБалшпорт Лайпциг с 1:0 в дербито на 16-ия кръг на германската Бундеслига, играно на стадион "Алианц Арена".

Единственото попадение беше дело на Франк Рибери в 83-ата минута, като французинът навярно кара своя последен сезон в клуба.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което си размениха по една греда, но след почивката шампионите доминираха. В добавеното време червени картони получиха Илзанкер и Ренато.

Така третият Байерн събра 33 точки и вече е само на шест зад лидера Борусия Дортмунд. РБ Лайпциг е четвърти с 28 пункта.

Двата отбора изобщо не загубиха ценно време и още от самото начало се втурнаха в атаки, като Байерн беше по-агресивен и пробиваше по двете крила. Гостите също поглеждаха напред и малко след като бяха изминали десетина минути игра Поулсен пропусна много добра възможност, тъй като не уцели топката по най-добрия начин.

В средата на първото полувреме РБ Лайпциг нанесе втори точен изстрел чрез Брума и Мануел Нойер трябваше да се намесва, но все пак успя да улови без проблеми. В същия период от мача баварците бяха загубили остротата си и атаките им не се получаваха.

Байерн беше много близо до откриване на резултата в 24-ата минута, когато топката пофлиртува с разходка покрай голлинията, но не влезе във вратата на гостите. Серж Гнабри изведе Роберт Левандовски сам срещу Гулаши, но последният докосна с пръсти кълбото при удара на поляка и гредата спаси "биковете".

Десетина минути преди почивката РазенБалшпорт вдигна оборотите и създаде две добри атаки, а след изпълнение на корнер ударът с глава на Упамекано срещна напречната греда. След това Нойер само изгледа как снаряд на Брума извън пеналта фучи покрай целта.

Байерн създаде първата много опасна атака през второто полувреме, когато Кингсли Коман опита прострелно центриране към далечната греда отдясно, но Левандовски не успя да засече с бранител на гърба си.

В средата на втората част влезлият като резерва Реното Санчес шутира, но очевидно все още не беше настроил мерника си. Малко по-късно Томас Мюлер засече центриране отляво, но не уцели вратата.

Включилият се в атака Никлас Зюле изпусна златна възможност в 77-ата минута, когато Гулаши изпусна топката при рутинно центриране, но бранителят на баварците стреля високо. Малко след това Кимих нанесе удар с глава отблизо, но вратарят на Лайпциг направи феноменално спасяване.

В 83-ата минута Байерн все пак заслужено откри резултата. Гулаши спаси шут на Ренато, но след това Франк Рибери финтира защитник и отправи безпощаден удар в долния ляв ъгъл.

Юсуф Поулсен можеше да накаже домакините при следващата атака на Лайпциг, но стреля на сантиметри от гредата с глава при центриране в наказателното поле.

В добавеното време на мача бяха изгонени Илзанкер (РБ) и Ренато Санчес (Байерн). Футболистът на гостите изрита грубо Тиаго, а португалецът беше пратен под душовете заради блъскане.

Байерн Мюнхен - РазенБалшпорт Лайпциг 1:0

1:0 Франк Рибери - 83'

Червени картони: Илзанкер (РБ) и Ренато (Байерн) - 91'

Байерн Мюнхен: Нойер, Зюле, Хумелс, Алаба, Кимих, Тиаго, Горецка, Гнабри (Рибери - 28'), Коман (Ренато - 61'), Мюлер (Мартинес - 90'), Левандовски

РБ Лайпциг: Гулаши, Конате, Упамекано, Клостерман, Халстенберг, Деме, Кампъл, Брума (Илзанкер - 81'), Лаймер (Куня - 87'), Поулсен (Огюстен - 89'), Вернер