Германският хегемон Байерн Мюнхен срази турския Фенербахче с 6:1 във втория полуфинал на приятелския турнир Ауди Къп. В герой за домакините се превърна Томас Мюлер, нанизал хеттрик.

Момчетата на Нико Ковач откриха резултата на стадион "Алианц Арена" чрез Ренато Санчес в средата на първото полувреме, а след това добавиха още два гола чрез Леон Горецка и Мюлер.

Интригата беше ликвидирана в заключителната част на първото полувреме, когато Кингсли Коман също записа името си сред реализаторите, а Мюлер вкара от дузпа.

Преди изтичането на час игра Мюлер оформи своя хеттрик, възползвайки се от излизане на вратаря. Фенербахче все пак вкара почетен гол чрез германеца Макс Крузе в 64-ата минута.

Така на финала утре Байерн излиза срещу английския Тотнъм, който по-рано днес победи Реал Мадрид с 1:0. Фенербахче ще играе с "белия балет" за третото място.

Байерн излиза за рекорден четвърти трофей в турнира, докато за "шпорите" това е първи финал тук от втори опит. Финалът започва в 21.30 часа българско време.