Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите в турнира за купата на Германия, побеждавайки абоната си Шалке на неговия стадион „Фелтинс Арена“ с 1:0.

Единственото попадение в мача вкара Джошуа Кимих пет минути преди почивката след изпълнение на корнер. Преди това гредата спаси гостите след удар на Гуидо Бургщалер.

Байерн няма загуба в последните 21 срещи с Шалке във всички турнири, като за този период от време е изковал цели 18 победи.

Така носителят на трофея Байерн продължава защитата му и на полуфиналите ще прави компания на сензацията Заарбрюкен, след като четвъртодивизионният отбор изрита Фортуна Дюселдорф след изпълнение на дузпи.

Двете четвъртфинални двойки в сряда са Байер Леверкузен - Унион Берлин и Айнтрахт Франкфурт - Вердер Бремен.

Първата добра възможност в мача се откри пред „миньорите“ чрез Алесандро Шьопф, но неговият удар профуча опасно покрай лявата греда на Мануел Нойер.

Малко по-късно домакините бяха още по-близо до попадението. Маккени спринтира отдясно и центрира в наказателното поле, където Гуидо Бургщалер засече от движение, но топката срещна напречната греда!

Бургщалер вкара топката в мрежата зад Нойер при поредната класна атака на своя отбор, но попадението правилно беше отменено заради тънка засада. Байерн най-после показа зъби за сефте в мача и Бенжамен Павар загря ръкавиците на Маркус Шуберт с тупалка от дистанция след неточния снаряд на Леон Горецка.

Подобрилият своята игра Байерн все пак се наложи и откри резултата пет минути преди почивката след изпълнение на корнер. Джошуа Кимих „хвана“ топката от ждроб и я прокара през купа от играчи във вратата на противника.

Второто полувреме започна доста спокойно и двата отбора не предприемаха рискове. След час игра Филипе Коутиньо отправи много силен фалцов удар, но топката прелетя малко над напречната греда.

„Миньорите“ отвърнаха с мълниеносна контраатака, при която Матондо се забави малко, но все пак топката стигна до Бенито Раман, чийто слаб удар беше под всякаква критика.

На отсрещната врата шут на Гнабри беше спасен, а Горецка засече неточно с глава. Не след дълго една феноменална задна ножица на Горецка накара топката да оближе мрежата от най-високата й част. До края не се случи нищо съществено и баварците са част от финалната четворка в турнира за купата на Германия.

Шалке – Байерн Мюнхен 0:1

0:1 Джошуа Кимих – 40’