Нападателят на Байерн (Мюнхен) - Роберт Левандовски, бе избран за спортист на 2020 година на Полша в допитването на водещото местно издание "Пржеглад Спортови". Левандовски заслужи наградата за втори път в кариерата си, след като изпревари шампионката от Откритото първенство на Франция по тенис Ига Швьонтек.

По-рано той бе определен за футболист на годината на ФИФА, а взе и приза за спортист на Европа за 2020 година в традиционната анкета на ПАП след националните агенции на Стария континент, пише БНР. 32-годишният Левандовски имаше страхотен сезон с Байерн, с който спечели титлата, купата и Суперкупата на Германия, Шампионската лига и Суперкупата на Европа.

Ски-скачачът Камил Стох, който по-рано през седмицата спечели престижната верига "Четирите шанци", бе класиран на трето място в допитването.