Байерн се реабилитира пред своите фенове и дръпна с 4 точки на върха в Бундеслигата.

След изненадващото поражение за Купата в сряда и обрата, който допуснаха миналата седмица, днес баварците се върнаха на победния път.

Отборът, воден от Ханзи Флик, записа победа над Фрайбург в Мюнхен с 2:1

Домакините наложиха тотална доминация от първата минута, а Левандовски (7‘) и Мюлер (74‘) донесоха успеха, който беше задължителен, за да се излезе от мини кризата. Бившият футболист на мюнхенци – Нилс Петерсен, отбеляза единственото попадение за Фрайбург.

От другата страна, гостите влезоха в двубоя в блестяща серия от 5 поредни победи в първенството.

Отборът на Кристиан Щрайх продължава да е без успех на „Алианц Арена“, като вече в 21 срещи има едва 3 равенства и цели 18 поражения.

Шампионите се възползваха от грешните стъпки на преследвачите си и увеличиха преднината на 4 точки пред втория РБ Лайпциг. Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд също се издъниха в този кръг.

За Байерн предстои баварско дерби с Аугсбург, докато Фрайбург приема Айнтрахт Франкфурт.

Двубоят на „Алианц Арена“ започна по ужасяващ начин за гостите, след като Кристиан Щрайх трябваше да прави принудителна смяна още в 5-ата минута.

120 секунди по-късно Роберт Левандовски получи перфектен пас от Мюлер в наказателното поле, а голмайсторът на баварците без проблем я изпрати в мрежата – 1:0. Това бе и гол №21 за нападателя през настоящия сезон в Бундеслигата.

След четвърт час игра домакините организираха нова добра атака, която обаче завърши с неточен изстрел на Серж Гнабри от малък ъгъл.

В ответното нападение Шалай нанесе първи удар за гостите към вратата на Нойер, но кълбото мина на сантиметри от страничния стълб.

В средата на първата част отново Гнабри опита да застраши Флориан Мюлер, но стражът се намеси добре и изби в корнер.

Малко по-късно именно германският национал също бе заменен принудително, след като почувства болки в бедрото.

2 минути след появата си на терена Сане можеше да удвои аванса на баварците, но ударът му профуча покрай вратата на гостите.

До почивката Шалай и Демирович направиха опити да преодолеят Мануел Нойер, но те не бяха увенчани с успех.

В началните минути на второто полувреме появилият се по принуда Абраши получи контузия и трябваше да бъде заменен.

Малко преди да измине час игра горната греда спря Левандовски от това да отбележи второто си попадение, а при добавката Флориан Мюлер отрази удар на Горецка.

В 62-ата минута Фрайбург изравни резултата чрез Нилс Петерсен, който прати топката зад голлинията с първото си отиграване в мача.

Toва посъбуди мюнхенци, които поведоха отново в 74-ата минута. Коман центрира към наказателното поле, където Сане свали топката към Томас Мюлер, а той не остави шансове на стража на гостите – 2:1.

Последваха опасни удари на Левандовски и Толисо, но и двата пъти Флориан Мюлер прояви рефлекс и не позволи трето попадение.

В добавеното време Фрайбург като по чудо не стигна до равенството, след като мощен изстрел на Петерсен разтресе напречната греда.

Байерн Мюнхен – Фрайбург 2:1

1:0 – Левандовски 7‘

1:1 – Петерсен 62‘

2:1 – Т.Мюлер 74‘

Байерн Мюнхен: Нойер, Павар, Боатенг, Алаба, Дейвис, Кимих (Толисо – 76‘), Горецка (Мартинес – 87‘), Коман (Мусиала – 76‘), T.Мюлер (Чупо-Мотинг – 87‘), Гнабри (Сане – 28‘), Левандовски

Фрайбург: Ф.Мюлер, Линхарт, Шлотербек, Гулде, Кюблер (Темпелман – 61‘), Стантамария (Абраши – 5‘ – Хаберер – 54‘), Хьофлер, Гюнтер, Шалай (Хьолер – 61‘), Грифо, Демирович (Петерсен – 61‘)