Айнтрахт Франкфурт победи Байерн Мюнхен с 2:1 в дербито на 22-ия кръг в германската Бундеслига, играно на стадион "Дойче Банк Парк".

Хегемонът изигра изключително слабо първо полувреме, в което не показа нищо интересно и заслужено изоставаше с два гола на почивката. Дайчи Камада откри в 12-ата минута, а Амин Юнес удвои с великолепна стрелба право в горния десен ъгъл.

Възпитаниците на Ханзи Флик рязко вдигнаха оборотите още от началото на второто полувреме и в 53-ата минута Роберт Левандовски намали с 26-ия си гол за сезона. Почти до края на мача играта се водеше изцяло пред вратата на домакините, но те удържаха геройски.

Така лидерът Байерн (49 точки) губи второ поредно гостуване във Франкфурт след онова 1:5 през ноември 2019 година, довело до уволнението на Нико Ковач. Четвъртият Айнтрахт (42 пункта) постигна девета победа за последните 11 кръга, в които няма загуба.

Първата добра възможност се откри за гостите, но Лерой Сане би много високо след добрата работа на Роберт Левандовски. Айнтрахт отговори с фронтален пробив на Юнес, но неговият удар беше блокиран.

Бяха изминали малко повече от десетина минути, когато "орлите" откриха резултата чрез хубава акция. Филип Костич подаде отляво към точката на дузпата, а набралият скорост Дайчи Камада намери долния десен ъгъл с шут от движение.

Играта на европейския и световен клубен шампион изобщо не се получаваше и гостите изглеждаха като хипнотизирани. Затова и логичното си случи половин час след началния съдийски сигнал, когато Айнтрахт удвои аванса си. Амин Юнес финтира Никлас Зюле и отправи страховит снаряд, чрез който намери горния десен ъгъл!

Баварците показаха зъби чак пет минути преди почивката, когато Кевин Трап трябваше да прави двойно спасяване срещу далечния снаряд на Джошуа Кимих и опита за добавка на Кингсли Коман. Не след дълго Ерик-Максим Чупо Мотинг опита ефектно изпълнение, но без успех. А на далечната греда Мануел Нойер спаси удар на Туре...

Шампионите започнаха много по-активно втората част и в 53-ата минута топката се озова в мрежата зад Трап. Дежурният голмайстор Роберт Левандовски заби своя 26-и гол през кампанията в първенството, но в случая заслугата беше изцяло на Лерой Сане, който разкъса отбраната на противника с поредица от класни финтове.

Натискът на Байерн продължаваше да бъде много силен и играта се водеше почти изцяло или около наказателното поле на домакините. Те обаче все пак удържаха крехката си преднина с дружни усилия, а в няколко случая гостите стреляха неточно.

Двайсетина минути преди края на редовното време най-добрият на терена Сане се изстреля като стреля по дясното крило, надбягвайки противника си по фамозен начин. Германецът центрира към далечната греда, където Кингсли Коман разочарова със слаб завършващ удар покрай лявата греда.

Неоснователни претенции на Айнтрахт за дузпа срещу Ахе правилно бяха подминати набързо, а в 84-ата минута тупалката на Никлас Зюле профуча покрай вратата на франкфуртци.

В последната минута на мача и Нойер трябваше да се намесва, отказвайки Филип Костич. В 94-ата минута Левандовски можеше да изравни, но остана под топката при центриране на Ернандес отляво.

Айнтрахт Франкфурт - Байерн Мюнхен 2:1

1:0 Дайчи Камада - 12'
2:0 Амин Юнес - 31'
2:1 Роберт Левандовски - 53'