Странното второ полувреме вървеше с голямо напрежение за Байерн Мюнхен, който доминираше над Кьолн през първата част и заслужено дръпна с 2:0 на почивката.

Но безумна колективна грешка на Джером Боатенг и Давид Алаба след подновяването на играта не само върна "козлите" в мача, но и вярата им. И страхливите (през първите 45 минути) гости все по-често напираха пред вратата на Мануел Нойер.

И тогава дойде точката на пречупване за Кьолн. В игра се появи преборилият коронавирус Томас Мюлер, който реши мача 31 секунди след появата си с магическа асистенция за Роберт Левандовски. С първото си докосване в мача.

Томас очаквано беше похвален от треньора Ханзи Флик, от автора на 28-ия си гол за сезона в Бундеслигата Левандовски и от феновете в социалните мрежи. Баварците сложиха край на мини-кризата в шампионата и очакват съботното дерби с Борусия Дортмунд с нетърпение.