Килиан Мбапе изригна с два гола при снощната победа на ПСЖ насред Мюнхен срещу хегемона на Европа Байерн. Първото попадение на световния шампион падна 149 секунди след началния съдийски сигнал и вратар №1 в света за 2020 година имаше основна вина за това.

Статистиката на Opta показва, че това беше най-бързото попадение в мрежата на баварската машина от март 2010 година насам в Шампионскката лига. Тогава Байерн се оказа назад в резултата срещу Манчестър Юнайтед още в 63-ата секунда, когато Уейн Руни порази целта.

Припомняме, че във въпросната четвъртфинална среща баварците обърнаха до 2:1 (голове на Рибери в 77-та минута и Олич в 92-ата минута), а на реванша се добраха до загуба с 2:3,за да елиминират "червените дяволи".