Отборът на РБ Лайпциг е първият финалист в турнира за Купата на Германия. Това стана факт след изстрадана победа с 2:1 след продължения над Вердер в Бремен.

Гостите от Лайпциг бяха по-добрият отбор на терена и владееха инициативата от началото до края. Двата тима не успяха да си отбележат попадение в рамките на редовното време и всичко трябваше да се реши в продълженията и евентуални дузпи.

В 93-ата минута Хий-Чан Хуан откри за "биковете", а 13 минути по-късно Леонардо Битенкурт възстанови равенството. И когато нещата отиваха към изпълнения от бялата точка, Емил Форсберг донесе успеха на РБ Лайпциг.

Вторият финалист ще бъде излъчен днес в двубоя между Борусия (Дортмунд) и Холщайн Кил, а Нагелсман ще има възможността да спечели трофей преди да поеме Байерн Мюнхен.