Германският хегемон Байерн Мюнхен загуби с 0:2 от Борусия Мьонхенгладбах в мач, който се игра на стадион "Алианц Арена".

Контролата бе трета среща за баварците под ръководството на новия треньор Юлиан Нагелсман, който все още няма победа.

Ханес Волф бе оставен непокрит и откри резултата малко преди изтичането на час игра. Четвърт час преди края на редовното време Михаел Венцел удвои.

В 86-ата минута попадение на Байерн беше отменено. Серж Гнабри бе изведен сам срещу вратаря Зипел, но се оказа в положение на засада.

За оправдание на Нагелсман трябва да отбележим, че той не можеше да разчита на големите си звезди. На терена днес най-големите имена в редиците на баварците бяха новото попълнение Дайо Упамекано, Буна Сар, Ерик Максим Чупо-Мотинг и влезлият в 60-ата минута Гнабри.