Футболист №1 в света за 2020 година Роберт Левандовски продължава да пише история. Снощи полякът се разписа на два пъти при гръмката победа с 5:0 над Динамо Киев и към края на мача дори получи почивка.

Левандовски стана първият футболист в историята на Шампионската лига, който печели 18 поредни мача. Припомняме, че той не игра в четвъртфиналните битки срещу ПСЖ миналия сезон заради контузия. Без него Байерн падна с 2:3 в Мюнхен и спечели с 1:0 в Париж, за да отпадне заради отмененото правило за повече вкарани голове на чужд терен.

Звездата на баварците вече има 77 попадения в турнира на богатите, бетонирайки се на третото място в листата на най-добрите стрелци. Зад него със 72 попадения е Карим Бензема (Реал Мадрид). Недостижим на върха е Кристиано Роналдо (Манчестър Юнайтед) със 136 гола, а Лео Меси (ПСЖ) има 121 попадения.