Суперзвездата на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски може да се надява на Златна топка, макар да загуби от Лионел Меси в борбата за отличието в понеделник.
От френското списание France Football ще обмислят идеята за връчване на Златната топка за 2020 година на полския нападател Роберт Левандовски. Това заяви главният редактор на изданието Паскал Фере.
Според резултатите от гласуването Левандовски зае второ място с 580 точки. Носител на отличието стана аржентинецът Лионел Меси (613 точки). В речта си при награждаването Меси каза, че Левандовски трябва да получи наградата за 2020 г., когато трофеят не беше връчен поради пандемията от коронавирус.
„Това, което каза Меси, беше добро и умно. Но мисля, че не трябва да вземаме такива решения много бързо. Трябва да се позовем на принципите на демократичните избори.
Не можем да сме сигурни, че Левандовски щеше да спечели Златната топка миналата година. Не можем да знаем със сигурност, защото нямаше избори. Но честно казано, Левандовски щеше да има отличен шанс да спечели миналата година“, заяви Паскал Фере, цитиран от "Тема спорт".
Полякът получи Златната обувка за миналия сезон, като стана голмайстор на първенствата в Европа, отбеляза 41 гола в 29 мача, спечели Бундеслигата и Суперкупата на Германия. Като част от полския национален отбор играчът участва в Европейското първенство, на което отборът не успя да премине групата.








Миков: Проверки трябва да има за средствата на всички депутати, не само на Пеевски
Централна емисия
Централна емисия
Животът на три зодии се подрежда отлично след 11 юли 2026
Почина космонавтът и летец генерал-майор Александър Александров
Как да влезете във форма месец преди сватбата?
Метеоролози вещаят сурова зима за Европа тази година
Русия бомбардира Краматорск, поне четирима загинали
15 чудесни коли на старо, по-евтини от почивка в Слънчев бряг
Изоставена Toyota Land Cruiser възкръсна след години в гората
Суперколата на BYD: За европейци - 200,000 евро, за китайци - 64,000
Купена за 400 долара, тази кола струва 3 милиона днес
Пабло Молина триумфира при 90+ кг. на KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026
Лучиан Генунчи с втори пореден триумф на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Фабрисио Молина покори върха при 85 кг. на KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026
Давид Стайку спечели титлата при 80 кг. на KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментар16:31 | 1 дек 2021 г.
16:31 | 1 дек 2021 г.
16:31 | 1 дек 2021 г.
16:31 | 1 дек 2021 г.
16:31 | 1 дек 2021 г.
16:16 | 1 дек 2021 г.
16:14 | 1 дек 2021 г.
16:12 | 1 дек 2021 г.
16:10 | 1 дек 2021 г.
16:08 | 1 дек 2021 г.
Напиши коментар