Роберт Левандовски добави още една глава към невероятната си история в Бундеслигата. Полякът вече има изумителните 300 гола в германското първенство, след като вкара хеттрик за победата на Байерн с 4:0 над Кьолн в събота. Така рекордите за нападателя нямат край. Ето кои са върховите постижения в кариерата му, изброени от "Тема спорт":

* Най-много голове в Бундеслигата за един сезон – 41 през 2020/21. По този начин той изпревари Герд Мюлер, който бележи 40 (също с екипа на Байерн) през 1971/72.

* Най-много голове в Бундеслигата за една календарна година – 43 през 2021. Отново предишното постижение е на Мюлер, който вкарва 42 пъти през 1972-а.

* Единственият играч, който се е разписвал в 13 поредни домакинства в Бундеслигата. Оформи рекорда при 7:0 над Бохум в петия кръг на настоящия сезон. В миналото Герд Мюлер и Юп Хайнкес са вкарвали в 12 поредни срещи на собствен терен.

* Левандовски е единственият, който винаги вкарва в първия кръг на Бундеслигата в продължение на 11 поредни кампании. Постижението бе записано през 2019-а.

* Левандовски е единственият голмайстор №1 на Бундеслигата в четири поредни кампании. За сравнение – Герд Мюлер е топреализатор „само“ в три поредни сезона – от 1972 до 1974 година.

* Левандовски вкарва гол средно на всеки 100 минути в Бундеслигата. По този показател той също изпреварва Герд Мюлер, който бележи средно на всеки 105 минути игра.

* Полякът държи рекорда и за най-много голове на чужд терен в германското първенство – 123. Зад него по този показател е Клаус Фишер със 118.

* През 2020 г. Байерн спечели златен требъл – Шампионска лига, Купа на Германия и Бундеслигата, а Левандовски направи нещо уникално, след като стана голмайстор и на трите състезания (15+34+6).

* Роденият във Варшава стрелец отдавна е чужденецът с най-много голове в Бундеслигата (с близо 100 гола повече от перуанеца Клаудио Писаро).

* Държи рекордите за най-бърз хеттрик в Бундеслигата – за 3 минути и 22 секунди, както и най-бързи пет гола – за 8 минути и 59 секунди (на 22 септември 2015 г. срещу Волфсбург).

* В същия мач срещу Волфсбург през 2015 г. Левандовски поставя още един рекорд – бележи 5 гола в мач, в който дори не е бил титуляр.