Байерн Мюнхен отново демонстрира своята безпощадност, смазвайки Залцбург със 7:1 в осминафиналния мач-реванш в Шампионската лига вчера.

Така момчетата на Юлиан Нагелсман се класират за финалната осмица с общ резултат 8:2 от двата мача, след като на австрийска земя бяха изравнили едва в 90-ата минута.

Байерн отива на четвъртфинал в турнира на богатите за рекорден 20-и път. За тежестта на това постижение говори фактът, че втори в тази класация е Барселона с 18 участия на тази фаза.

Друг интересен факт е, че за рекорден четвърти път Байерн вкарва 4 или повече попадения през първата част в елиминационен мач в надпреварата. Куриозното е, че всички останали отбори с подобно постижение са го правили общо... 4 пъти.

За седми пъти Байерн бележи 7 или повече попадения в мач от Шампионската лига. Това е над два повече от всеки друг клуб.