Байерн Мюнхен срази Виктория Пилзен без никакви проблеми с 5:0 в мач от група "С" на Шампионската лига.

Баварците затвърдиха рано-рано ролята си на фаворит в групата и още до 13-ата минута вече водеха с два гола на своя стадион "Алианц Арена".

Намиращият се в топ форма Лерой Сане откри резултата в седмата минута след солова акция и кинжален изстрел с левачката от границата на наказателното поле. Малко след това Серж Гнабри удвои след хитър пас на Леон Горецка.

В средата на първата част Садио Мане оформи класическия аванс за шесткратния европейски клубен шампион. Сенегалецът "комбинира" с футболист на гостите и вкара с мощен удар в долния ляв ъгъл.

Не след дълго един от най-добрите на терена Джамал Мусиала пропусна сам срещу вратаря, но в 36-ата минута офанзивният полузащитник се реваншира и простреля съперника. Попадението обаче беше отменено заради засада след намесата на VAR.

Четвъртият гол във вратата на Виктория стана факт пет минути след подновяването на играта. Мане "хвърли" чудесен пас за Сане, който си спря майсторски във въздуха и секунда след това опъна мрежата на противника.

Преди изтичането на час игра Горецка направи втора асистенция за вечерта, а името си на светлинното табло записа Ерик Максим Чупо-Мотинг.

В оставащото до края време Байерн се забавляваше и видимо не искаше да прави за резил своя клет опонент. Гостите дори създадоха няколко атаки, които обаче изобщо не затрудниха Мануел Нойер и защитата пред него.

Така Байерн събра пълен актив от 9 точки и направи нова крачка към излизане от групата. Виктория Пилзен все още няма точков актив. В пряка битка за второто място тази вечер излизат Интер и Барселона.

Байерн Мюнхен - Виктория Пилзен 5:0

1:0 Лерой Сане - 7'
2:0 Серж Гнабри - 13'
3:0 Садио Мане - 21'
4:0 Лерой Сане - 50'
5:0 Ерик Максим Чупо-Мотинг - 59'