Байерн Мюнхен надви Хофенхайм с 2:0 като гост в мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига.

Хегемонът за предходната декада направи много силен старт и до средата на първото полувреме ударите бяха 10:0 (половината блокирани) в полза на Байерн! Напълно логично Джамал Мусиала откри резултата в 17-ата минута, като "черната" работа беше свършена от Леон Горецка.

Веднага след това баварците стигнаха до още едно отлично положение, но Горецка направи страхотен пропуск след пас на Чупо-Мотинг, а Мусиала не успя при добавката. За отбелязване е, че вратарят на домакините Оливер Бауман спасяваше своите от голям резил с адекватни намеси.

Неговият колега на отсрещната врата Свен Улрайх буквално скучаеше в първите 25 минути и се посъбуди за намеса с крак при шута на Рутер. До почивката резервата на Мануел Нойер се отличи с още две добри спасявания.

В 38-ата минута Байерн до голяма степен ликвидира интригата, защото човекът във форма Ерик Максим Чупо-Мотинг игра на двойно със Серж Гнабри и реализира от движение след подаване на германеца отдясно.

След рестарта на играта страстите се поуспокоиха и шампионите вече не натискаха своя противник, очевидно спестявайки от силите си. Хофенхайм пък явно нямаше намерение да дразни лъва и предимно си кротуваше.

Двайсетина минути преди края на мача съперниците си размениха по една опасна акция, но двете отбрани бяха на висота. Първо Бауман отрази тупалка на Марсел Забитцер, после Дайо Упамекано изчисти пред голлинията.

В добавеното време на мача Садио Мане стреля покрай целта. Така Байерн събра 22 точки и е само на една от лидера Унион Берлин, който има и мач по-малко. Хофенхайм е падна до шесто място със своите 17 пункта.

Хофенхайм - Байерн Мюнхен 0:2

0:1 Джамал Мусиала - 17'
0:2 Ерик Максим Чупо-Мотинг - 38'