Германският хегемон Байерн Мюнхен определено е във форма и иска да използва момента за сладко отмъщение срещу РазенБалшпорт Лайпциг утре.
Шампионите имат само едно мижаво реми и две загуби с обща голова разлика 1:6 в последните си три дуела с „биковете“, които ги размазаха при последните си две визити в Мюнхен. Това се случва рядко на баварците, известни с голямата си спортна злоба и гладът за победи и трофеи.
Победата с 4:0 в началото на седмицата на купата срещу тима от трета дивизия Мюнстер беше еквивалентна на шестата победа от последните седем мача, треньорът Тухел и отборът очевидно се сближават.
"Уверен, много сериозен, силен в дуелите. Подчертавам енергията и харизмата на целия отбор. Като цяло съм много доволен и току-що го казах на отбора. Това беше добре", отсече специалистът.
Треньорът на Байерн трябваше да импровизира доста заради лошия си късмет с контузии. Леон Горецка например имаше удоволствието да бъде шеф на отбраната. Германският национал се справи с необичайната задача уверено и много гъвкаво - той изглежда обичаше да се люлее между позицията на либерото и халфовата линия, малко както навремето великият Франц Бекенбауер. Със страхотни пасове… Въпреки че, разбира се, това не беше топ противник.
В навярно най-важния мач в Бундеслигата срещу РБ Лайпциг в събота (19:30 часа българско време) Тухел отново се надява на своите редовни централни защитници Дайо Упамекано и Мин-Джей Ким. След това Горецка може да се премести в центъра на полузащитата заедно с Джошуа Кимих.
След спокойната серия за купата, за хората от Мюнхен беше ясно, че вече има голямо очакване за мача с РБ Лайпциг. „Имаме още много да компенсираме за Суперкупата, където изобщо не показахме лицето си“, каза Горецка, имайки предвид загубата с 0:3 срещу саксонците през август. „Трябва да изгладим малко нещата и ще бъдем силно мотивирани.“
Баварско желание е за отмъщение. „Сега събрахме няколко поредни прилични представяния и започнахме малка серия от победи. И разбира се, искаме да продължим това в събота.“ Спортният директор Фройнд завърши с думите, че това е "важен мач. Ще отидем в Лайпциг напълно мотивирани".







Хороскоп за 16 ноември: Кои зодии да не рискуват с финансите си, кои да внимават за здравето си
Роби Уилямс губи зрението си заради инжекции за отслабване
Три зодии ще се радват на късмет в седмицата от 17 до 23 ноември
Путин и Лукашенко ще се срещнат два пъти до края на 2025 г.
Защо много европейски работници се колебаят да използват оставащия си отпуск?
Роби Уилямс призна: Губя зрението си заради инжекции за отслабване
Упражнение в седнало положение, с което горим мазнини и намаляваме кръвната захар
Навици, които вредят на менталното здраве
Загадката на Peugeot 206 или как работи торсионното му окачване
Бъдещето на Renault – хибриди с удължител на пробега
Какво е италианско почистване и има ли смисъл от него
Заслужава ли си покупката Lexus NX на старо?
Майкъл Моралес реализира пореден T.К.О. на UFC 322
Карлос Пратес победи Леон Едуардс на UFC в Медисън Скуеър Гардън
„Бога на войната“ приключи Бенеил Дариуш само за няколко секунди на UFC 322
Браво: Виктор Скерлев взе бронз от Загреб
Повече от половината хора с диабет в света остават недиагностицирани
Изкуствен интелект ускорява създаването на синтетични антитела
Нарушеният слух в бъдеще може да се лекува с…виагра?!
Повишена функция на щитовидната жлеза при деца - на какво може да се дължи?
Коментари
Напиши коментар16:14 | 24 апр 2024 г.
03:40 | 30 сеп 2023 г.
20:53 | 29 сеп 2023 г.
19:59 | 29 сеп 2023 г.
18:11 | 29 сеп 2023 г.
16:50 | 29 сеп 2023 г.
Напиши коментар