Байерн разби с 8:0 Дармщад в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Интересното е, че баварците отбелязаха всичките си голове през второто полувреме. Хари Кейн вкара хеттрик, Лирой Сане и Джамал Мусиала се разписаха по два пъти, а още едно попадение добави Томас Мюлер.

Двата отбора завършиха срещата в намалени състави, след като Джошуа Кимих получи деректен червен картон още в началото на двубоя, а до края на първата част преждевременно в събекалнята се прибраха Клаус Гясула и Матей Маглика от гостите.

Голямата новина в състава на немския гранд беше завръщането на капитана Мануел Нойер, който застана на вратата на тима за първи път през тази година заради счупения си крак през миналата зима.

Домакините преживяха шок още в четвъртата минута. Тогава Кимих допусна грешка и се опита да я поправи, но така фаулира Марвин Мехлем точно пред наказателното поле. Главният съдия не се замисли и веднага изгони полузащитника с директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар на Кемпе топката срещна стената, след което Пфайфер опита шут по земя, завършил в обятията на Нойер.

В 19-ата минута Гясула фаулира Конрад Лаймер на границата на наказателното поле, а Мартин Петерсен посочи бялата точка. Съдията обаче беше подтикнат от ВАР да прегледа отново ситуацията и видя, че нарушението е извън наказателното поле. Така реферът отмени дузпата, но извади червен картон за Гясула. При последвалия пряк свободен удар Льорой Сане прати топката високо над вратата.

В следващите минути двамата вратари спасиха удари на Матайс де Лихт и Скарке, а Мехлем, Кингсли Коман и Пфайфер направиха пропуски. В 41-ата минута Кейн се откъсна, но беше фаулиран точно пред наказателното поле, а заради нарушението Маглика също беше изгонен от игра. В добавеното време на първата част Сане прати топката в мрежата, но попадението му не беше зачетено поради негова тънка засада.

В 51-ата минута Байерн най-накрая откри резултата и даде начало на наказателната си акция. Мазрауи центрира, а Кейн плонжира и беше точен с глава. Няколко минути трябваха на Байерн за втори гол. Мусиала насочи към Лаймер почти на аутлинията, а австриецът намери Сане на няколко метра от вратата и за бившия играч на Манчестър Сити остана най-лесното - 2:0. В 60-ата минута играчите на баварците изпълниха по заучен начин пряк свободен удар и така Мусиала отбеляза третия гол в двубоя с шут по земя от дъгата на наказателното поле.

В 64-ата минута Лирой Сане вкара своя втори гол в мача с удар до гредата. В 68-ата минута Кейн вкара феноменален гол зад централната линия, прехвърляйки вратаря на Дармщад Шуен. Само две минути след това резервата Томас Мюлер също се възползва от шанса си да добави името си сред голмайсторите след центриране на Нусаир Мазрауи.

Четвърт час преди края резултатът стана 7:0 с втория гол на Мусиала в мача. Халфът излезе сам срещу Шуен и реализира в близкия ъгъл на вратаря. Две минути преди изтичането на редовното време Сане финтира няколко играчи на съперника и намери Кейн, който оформи хеттрика си за 8:0.

С успеха Байерн излезе на първото място във временното класиране поне до утре, когато Байер Леверкузен приема Фрайбург. Дармщад, за който това бе най-голяма загуба в Бундеслигата, остана на 14-а позиция.