Рекордьорът по титли на Германия Байерн Мюнхен най-после намери треньор, който не отказа на клуба. Това е бившият белгийски национал Венсан Компани, който получава договор до 30 юни 2027 година, съобщи детронираният баварски хегемон.
38-годишният белгиец ще замени на поста Томас Тухел, който бе освободен след нулевия сезон на баварците.
През последните две години Компани беше начело на английския Бърнли, с който изпадна от Висшата лига. Неговата треньорска кариера започна в Андерлехт, а като футболист той е играл за Хамбургер ШФ и Манчестър Сити.
"Гледам напред към това предизвикателство в Байерн. Това е страхотна чест да мога да работя в този клуб - Байерн е институция за световния футбол. Като треньор, аз отстоявам това, на което държа - обичам да имам притежанието на топката, да бъдем креативни и също така трябва да сме агресивни на терена и смели. Сега гледам към най-базовите неща - да работя с играчите, да изградя отбор", заяви Компани.
Издирването на нов треньор на Байерн отне доста време, като ръководството на баварците не успя с водещите си цели. Шаби Алонсо, Юлиан Нагелсман и Ралф Рангник избраха да продължат договорите си съответно с Байер Леверкузен, Германския футболен съюз и Австрийската футболна федерация, Ханзи Флик бе назначен от Барселона, а Оливер Гласнер не бе освободен от Кристъл Палас.
След последните провали на Байерн се появиха слухове за оставане на Тухел, но самият той ги отхвърли.







Електропроизводството в АЕЦ "Козлодуй" върви по график
Васил Терзиев: С боди камерите контролът в София става по-умен
Директорът на СУ "Найден Геров“ в Пловдив е била арестувана за присвояване на средства
Демерджиев: Турция ще съдейства за връщане на незаконно придобито имущество в България
България изпъкна: Сред лидерите е по нова временна закрила за украинци
Закопчаха мъж във Велики Преслав, набил жена си с лопата за смет
Какво се случи с Volkswagen Beetle от корицата на Abbey Road?
Забравеният дизайнер - Реймънд Лоуи и неговите уникални бутикови модели
Китайски SUV се запали на зарядна станция
Шофьорските грешки, от които сервизите печелят най-много
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Джилиън Робъртсън преди UFC 330: Искам Дърн да ми е ядосана
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Коментари
Напиши коментар22:12 | 29 май 2024 г.
22:09 | 29 май 2024 г.
21:14 | 29 май 2024 г.
20:46 | 29 май 2024 г.
20:22 | 29 май 2024 г.
19:58 | 29 май 2024 г.
19:55 | 29 май 2024 г.
19:50 | 29 май 2024 г.
19:48 | 29 май 2024 г.
19:08 | 29 май 2024 г.
Напиши коментар