Хари Кейн заяви, че е щастлив да подобри рекорда на Уейн Рууни и да стане голмайстор номер 1 за Англия в историята на Шампионската лига.
Кейн вкара четири гола за разгромната победа на Байерн Мюнхен с 9:2 срещу хърватския шампион Динамо Загреб на старта на новия формат на Шампионска лига. Нападателят вкара три гола от дузпи и един от игра и се превърна в най-резултатният английски футболист в Шампионска лига с 33 гола. Преди този мач той се нуждаеше от едно попадение, за да изравни постижението на Рууни от 30 гола в най-престижната надпревара, но след него вече има три повече. Освен това Кейн изравни рекорда на Алън Смит от 1991 година, който също се разписа четири пъти в мач от турнира.
"Винаги, когато се споменава името на Уейн Рууни с вашето, това означава, че правите нещо добре. Той е един от най-великите английски играчи и един от най-добрите футболисти изобщо. Това е страхотно постижение", каза Кейн за Prime Video.
"Това е първи път, в който вкарвам три дузпи в един мач. Чувството беше различно за мен, но да отбележиш четири гола е фантастично. Важно е да помагам на отбора по всякакъв начин. Независимо дали са дузпи или от игра, трябва да отбележа всички положения. Беше страхотна вечер за нас", добави 31-годишният англичанин.
Той е доволен от старта на новия сезон за Байерн.
"Имаме нужната енергия. Това се видя още в предсезонната подготовка с новия треньор. Всеки има какво да докаже тук и ние започнахме сезона по този начин. Важен е начинът, по който треньорът иска да пресираме и да сме интензивни с и без топка. Знаем, че можем да доминираме над отборите с качеството, което притежаваме", коментира той.
Кейн каза още, че ще запази топката от мача и ще я даде на тригодишния син Луис.
"Запазвам всички топки след хеттрик. На момчетата може да им е писнало да ги подписват, но продължават да се трупат. Синът ми Луис, той обича да играе футбол в момента. Той е само на три, но ще занеса топката у дома, ще я сложа до леглото му и той ще бъде щастлив, когато се събуди сутринта", разкри футболистът.








Границите на издръжливостта: Калайджиев за подготовката за 1021 излитания и кацания за 14 часа
Арести във "ВиК" - Несебър за искан подкуп от 8 000 евро
Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Пълнолуние в Козирог носи стабилност и нови възможности за 3 зодии
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар