Наставникът на Байерн Мюнхен Венсан Компани днес навърши 40 години, но фокусът му е насочен към нова титла в Бундеслигата и успех срещу Реал Мадрид и на реванша в Шампионската лига.
Баварската машина ще пътува за Хамбург утре, за да гостува на застрашения от изпадане местен Санкт Паули с девет точки преднина на върха и шест оставащи кръга. Мачът вероятно ще бъде изигран с „едно на ум“ заради реванша срещу Реал (Мадрид), където баварците също имат преднина от 2:1.
„Краткият отговор е не“, отвърна Компани при питане какви ще бъдат празненствата за 40-ия му рожден ден, който е днес. „Можем само да си пожелаем трите точки (срещу Санкт Паули). Като футболист винаги съм празнувал рождени дни на етап полуфинали и четвъртфинали, така че е бонус, ако печелиш в тези моменти. Опитвам се да избягам от всички тези неща, които са свързани с рожден ден, празници. Опитвам се да бъда в режим „мачове, класиране, Европа“. Може би малко червено вино ще си налеем довечера, но първо ще тренираме и ще се подготвим за мача в Хамбург“, обясни.
Байерн все още е в борбата за три трофея като полуфиналът за Купата на Германия срещу Байер Леверкузен е насрочен за 22 април и оформя трите фронта.
Те могат също така да поставят рекорда за най-много голове в лигата за един сезон в събота, като досега са отбелязали 100, с един по-малко от изравняване на рекорда за всички времена. Но Компани намекна за промени в стартовия състав утре.
„Искам да имам отбор, който може да донесе същата интензивност и концентрация, както в Мадрид. Обикновено това не е проблем за нас, но в момента ще гледам не само качеството, но и колко свежи са всички. Каквито и промени да направим, ако направим някакви, не искаме да загубим това, което имаме.“
Що се отнася до реванша в сряда срещу Реал, Компани каза, че само победа би била достатъчна. „Победихме на Бернабеу и следващата седмица искаме да спечелим у дома. Мислите ми за това са много ясни“, добави той.







Шофьор блъсна мечка на магистрала в Гърция
Учени разкриха най-ефективната защита срещу диабет
Руските гребци решиха да подминат Световната купа в България
Тръмп ругае Нетаняху: Ти си луд, всички те мразят, а аз ти спасявам задника
Радев в Деня на Ботев: Нека си спомним за смелостта на предците ни
Денков брани Коцев за "Баба Алино", разкри за "потънал" доклад на ДАНС
Шофьорите се дразнят повече от екраните, отколкото от моторите
Мит или истина: SUV са по-безопасни от седаните при катастрофи?
Тoyota представи екстремна GR Corolla
Гениално решение на Porsche пази страничните стъкла дори в порой
Антъни Джошуа: "Искам отново да усетя силата на ударите си"
Бруно Газани: "Обожавам турнирните битки!"(ВИДЕО)
Еди Хърн посочи трима потенциални съперници за Дмитрий Бивол
Бен Аскрен се завръща след трансплантацията на бял дроб
Защо повече тренировки невинаги означава по-добри резултати?
Д-р Тихомир Горчев: Ранните признаци на възпалителните ставни заболявания са неспецифични и лесно се бъркат с преумора или настинка
Хронична дрезгавост – кога може да е сигнал за сериозен проблем?
Анорексанти – как повлияват апетита и ситостта?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар