Домакините излязоха без контузените си звезди Ариен Робен и Франк Рибери, които дори не намериха място на пейката. Въпреки това още във втората минута Байерн поведе чрез Манджукич. Десетина минути след това Швайнщайгер удвои след гол с глава.
Четвърт час след почивката Шалай намали резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Данте. В добавеното време на мача Кроос сложи точка на спора с трети гол за своите.
По този начин Байерн продължава да оглавява таблицата с актив от 9 точки, докато Майнц се смъкна на 14-та позиция с едва една точка на сметката си.
Срещата започна шеметно за баварците, които откриха резултата още в 101-та секунда чрез Марио Манджукич, който получи чудесен пас от Томас Мюлер отдясно и реализира с левия крак на празна врата. Това се оказа и най-бързият гол за сезона в Бундеслигата.
В десетата минута на срещата Джердан Шакири се включи много обре и центрира топката отдясно, след което Томас Мюлер нанесе неточен удар с глава.
Само три минути след това Холгер Бадщубер се впусна по левия фланг и сложи топката на главата на Бастиан Швайнщайгер, който матира вратаря на гостите с точен удар с глава от десетина метра.
Веднага след попадението на Швайни баварците можеха да покачат резултата. Томас Мюлер спря топката майсторски след пас от двайсетина метра, след което финтира двама бранители на Майнц и стреля с левия крак, но покрай целта.
Като цяло гостуващият състав оставяше твърде много свободни пространство за противника си и в средата на първото полувреме Томас Мюлер опита нов шут, който този път беше блокиран от тялото на защитник.
Постепенно Байерн намали оборотите, а след половин час игра статистиката отчете цели 75% владеене на топката за колоса от Мюнхен, който бе отправил четири удара, срещу само един на гостите.
Десетина минути преди паузата наставникът на Майнц Тухел направи двойна смяна, пускайки в игра Шалай и Сото на местата на Калигюри и Ризе. Именно Сото шутира в последната минута на първата част, но ударът му бе спасен.
След подновяването на играта баварците пропуснаха страхотен шанс да поведат с три гола разлика. Джердан Шакири изпълни пряк свободен удар отдясно с левия крак и Боатенг нанесе удар с глава, който обаче не намери вратата на противника.
Малко по-късно Томас Мюлер се опита да реализира от малък ъгъл отдясно, но Веткло бе на мястото си и улови кълбото. Секунди след това стражът на Майнц отрази шут от дистанция и на Тони Кроос.
В 58-та минута Данте се опита да отнесе връхлитащия Баумгартлингер в наказателното поле на Байерн, без изобщо да играе с топката - очевидна дузпа, която бе правилно отсъдена от рефера Маркус Шмидт. Шалай застана зад топката е хладнокръвно намали пасива на гостите.
Десетина минути по-късно Байерн нацели гредата. Шакири центрира отляво и Манджукич игра с глава. След това топката застрашително прелетя към вратата на гостите, но се отби в напречната греда.
Последваха бързи контраатаки на баварците, при които топката облиза мрежата на гостите, но от външната й страна. Първо Мюлер стреля неточно отдясно, след това същото стори Шакири отляво.
Четвърт час преди края на мача Томас Мюлер шутира с левия крак в пеналта и топката удари Нико Бунгерт в ръката, но съдията не отсъди нарушение. Малко по-късно Тони Кроос загря ръкавиците на Веткло, който първо боксира и после улови топката.
В 91-та минута Забавник спаси опасно положение пред вратата си, когато се хвърли в краката на Тони Кроос, отправил поредния снаряд в мача след подаването на Мюлер.
Минута след това Клаудио Писаро бе изведен сам срещу вратаря на Майнц и шутира право в левия му крак. Секунди след това обаче Хави Мартинес центрира прекрасно към Тони Кроос, който "хвана" топката от воле с левия крак и сложи точка на спора- 3:1 за Байерн!
Статистиката в края на срещата показа осезаемото превъзходство на баварците, които водеха по отношение на отправените удари с 17-3 , притежавайки топката в 70% от игровото време.
Байерн Мюнхен - Майнц 3:1
1:0 Марио Манджукич - 2'
2:0 Бастиан Швайнщайгер - 13'
2:1 Адам Шалай - 59', дузпа
3:1 Тони Кроос - 92'
Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг, Данте, Бадщубер, Лам, Густаво, Швайнщайгер, Кроос, Томас Мюлер, Шакири (Мартинес - 75'), Манджукич (Писаро - 88')
Майнц: Веткло, Новески, Бунгерт, Поспех, Забавник, Калигюри (Сото - 36'), Кирхоф, Баумгартлингер, Ризе (Шалай - 36'), Чупо-Мотинг (Иваншиц - 78'), Николай Мюлер







Рецепта за питка "ветрило" с прясно мляко
Кимчи прави чудеса за имунитета
Мъж загина при челна катастрофа на изхода на Велинград
Вселената изпраща знаци на четири зодии на 8 декември
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Пьотр Ян отново на върха: Руснакът си върна титлата в категория петел на UFC
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
България доминира на турнира по кикбокс в Козлодуй
Робелис Деспейн нокаутира Сам Алви и спечели титлата в тежка категория на Karate Combat
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар