Възходящата серия на Байерн Мюнхен продължи с победа като гост над Бохум с 3:0. Баварците нямаха проблеми на терена, а Подолски дори пропусна дузпа. Неприятната новина е, че контузия извади Клозе за неопределено време от терена

В сравнение с последния мач с Хановер Клинсман предприе две промени – Лел вместо Одо и ван Бомел вместо Алтънтоп. През есента мачът завърши 3:3 след като баварците водеха с два гола малко преди края, но допуснаха изравняване. Сега не трябваше да става така.

Мачът започна със силен натиск на Бохум и в 13-ата минута Дабровски изскочи сам срещу Рензинг, който обаче прояви отличен рефлекс и спаси. Впоследствие темпото спадна, а Байерн разиграваше предимно в центъра.

В 31-ата минута Байерн получи нов здравословен удар, когато Клозе напусна контузен мача. Минута по-късно обаче шампионите поведоха. Ван Буйтен спечели въздушен двубой, топката попадна в Зе Роберто, който със силен удар от 16 метра откри резултата – 0:1.

В началото на второто полувреме мачът можеше да бъде решен. В 48-ата Пфертцел от Бохум спъна откъсналия се Соуса и получи червен картон, а Байерн – дузпа. Зад топката застана Лукас Подолски, който стреля силно... в аут.

Бохум обаче вече беше силно отслабен и в 60-ата минута логично падна втория гол за Байерн. Филип Лам получи пас от Швайнщайгер, заобиколи Добровски и от десет метра направи 0:2.

След още четири минути Соуса и Подолски си попречиха взаимно и пропиляха чиста възможност. Малко по-късно отново Подолски стреля в аут, а след него същото направи и Соуса.

Последният гол падна в последната минута – Подолски напредна, пусна успореден пас към Димикелис, който нямаше проблеми да отбележи.

С победата Байерн излезе на второ място с 45 т., но разликата с Херта от четири точки се запази. Берлинският тим би измъчено с 1:0 Байер Леверкузен с гол на Воронин. Валери Домовчийски влезе в игра в 75-ата минута и празнува в края победата.

Бохум – Байерн 0:3

Бохум: Фернандес, Конча, Пферцел, Фабиан, Фухс, Дабровски, Имхоф, Шестак (74 Грьоте), Епале (85 Фрайер), Азаоа, Мичиел (64 Хашемян)

Байерн: Рензинг, Лусио, ван Буйтен, Лам, ван Бомел, Демикелис, Швайнщайгер, Зе Роберто, Клозе (31-Соуса), Подолски

Голмайстори: Зе Роберто 32, Лам 60, Демикелис 90