Атлетико Мадрид допусна грешна стъпка в борбата за титлата в Испания. Лидерът в таблицата завърши 2:2 със Селта у дома в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига, спирайки серията си от осем шампионатни победи.

Санти Мина откри за гостите напред в резултата в 13-ата минута, но малко преди паузата Луис Суарес изравни, засичайки центриране на Маркос Йоренте.

Луис Суарес удвои пет минути след подновяването на играта, този път след подаване на Ренан Лоди. Уругваецът стана футболистът, достигнал най-бързо до 16 гола след само 17 мача. Преди това рекордът се държеше от Кристиано Роналдо през сезон 2009/2010, когато отбеляза 15 гола за Реал в първите 17 кръга.

Селта имаше по-голям контрол, но така и не успяваха да уцелят вратата на своите домакини. Десет минути преди края статистиката показваше 2:1 точни удара към двете врати, какъвто бе и резултатът на мача – 100-процентова успеваемост.

Малко преди края Селта сътвори многоходова акция. Солари подаде към Факундо Ферейра (89) и той преодоля вратаря Ян Облак за крайното 2:2.

След равенството Атлетико събра 51 точки на върха и е на 8 пред Барселона и шампиона Реал. Селта заема 10-а позиция с 26 точки.