Атлетико Мадрид спечели с 1:0 гостуването си на Майорка в среща от 34-тия кръг на испанското футболно първенство. Успехът донесе Родриго Рикелме с гол още в 5-ата минута на двубоя.

По този начин "дюшекчиите" събраха 67 точки и се откъснаха на шест пред Атлетик Билбао в борбата за четвъртата позиция - последната, даваща право на участие в Шампионската лига през следващия сезон. До края на сезона в Ла Лига остават само четири кръга.

Рикелме реализира петото си попадение през сезона с удар от границата на наказателното поле. Той овладя една отбита от защитата на Майорка топка, финтира с тяло персоналния си пазач и с удар по земята вкара гола, който се оказа едиснтвен в мача.

До края на мача чистите положения за гол почти липсваха, което напълно устройваше гостите от Мадрид.

Тимът на Майорка, който игра финал за Купата на Краля през този сезон, все още не е подсигурил оставането си в Ла Лига. Тимът заема 16-о място с 32 точки, като е на шест над зоната на изпадащите.