Биковете прекъснаха серията на Маями от 27 последователни победи, надвивайки Хийт със 101:97 у дома. Така рекордът на ЛА Лейкърс от 33 поредни триумфа остана.
“Така или иначе ние направихме нещо историческо. Все още не сме осъзнали какво точно сме постигнали, но всеки от нас се чувства благословен, че може да бъде част от този отбор” коментира ЛеБрон Джеймс, който завърши с 32 точки.
В един момент той се ядоса от твърдата игра на домакините и дори бе наказан с грубо нарушение след сблъсък с Карлос Бузър, а след мача не бе никак щастлив. “Цяла година се опитвам да остана спокоен, но тази вечер много от нарушенията срещу мен изобщо не бяха баскетболни. Когато опитам да се защитя получавам технически фаул или грубо нарушение. Трудно е” коментира суперзвездата, който отново трябваше да търпи сериозни удари.
Последната загуба на Маями бе на 1 февруари, а както в много от мачовете и в този Горещите изостанаха през първото полувреме. Във втората част разликата достигна 40:27 за домакините, които водеха с 10 точки на почивката.
Както обикновено обаче след паузата гостите вдигнаха оборотите и изглеждаше, че ще направят нов обрат. Те заличиха изоставането си и дори излязоха напред при 59:58, а преди последната четвърт Чикаго водеша само с точка – 69:68.
В нея обаче домакините показаха характер и вдъхновена игра. В средата на периода разликата се увеличи до 83:75 след серия от 8:2. До края Маями така и не успя да навакса, а и всеки опит бе осуетяван от ключово изпълнение от Булс.
Кош на Тадж Гибсън от крилото направи разликата 94:85 2 минути и 19 секунди преди края. Маями вкара 4 поредни точки, но Карлос Бузър взе важна борба в атака и реализира минута преди сирената, а след грешка на ЛеБрон, Нейт Робинсън довърши съперника със стрелба с висока парабола за 98:89 30 секунди преди края.
“Може би по-късно всеки от играчи ще разбере важността на тази серия. Преживяхме прекрасни моменти през този период, но така или иначе целта пред нас остава друга. Въпросът сега е дали след тази серия сме станали по-добър тим” заяви треньорът Ерик Сполстра, чийто тим е твърдо първи в конференцията с баланс 56-15.
Дуейн Уейд се завърна, след като не игра в предишните 2 мача и се отчете с 18 точки, Крис Бош вкара 21, но и това не помогна. Луол Денг с 28 и Карлос Бузър с 21 точки и 17 борби бяха с основен принос за успеха на Биковете, които са 5-и в подреждането с 39-31.






Евакуират хора в Севлиево, коли и приземни етажи са под вода
Армията помага на пострадалите от наводненията в община Велико Търново
Защо са важни „ъглите на уюта“ в дома?
Иванка Тръмп мишена на заговор за покушение с цел отмъщение?
Какви са скритите опасности от предозирането с хранителни добавки?
Mazda на съд заради дефектни подгряващи седалки
Най-здравият Lexus използва 12-годишен двигател
Собствениците на кои марки паркират най-калпаво
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Темба Горимбо обяви края на кариерата си в ММА
Иванина Иванова е на финал на Европейското първенство в Самоков
Българските класици завършиха шести на Европейското първенство в Самоков
Усик срещу Верховен в Гиза: гала вечерта за титлата на WBC ще се излъчва по DAZN
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар