Стивън Къри отбеляза 8 тройки и завърши с 44 точки, извеждайки Голдън Стейт до победа като гост над Юта с 95:90.
Така Уориърс развалиха празника на домакините, които на почивката на мача почетоха легендарния си треньор Джери Слоун, като издигнаха в залата номер 1223. Това е общият брой победи на специалиста от редовния сезон – 1127 и плейофите – 96 начело на Джазмените в периода 1988-2011.
Карл Малоун, Джон Стоктън и дългогодишният му помощник Фил Джонсън се изказаха по време на церемонията, която на няколко пъти бе прекъсвана от бурни овации.
„Чувствам се най-големия късметлия в професията да работя с подобни играчи и в такъв отбор“ заяви развълнуваният Слоун, който изведе Юта до два финала през 1997 и 1998, но и в двата случая Майкъл Джордън и Чикаго спря отбора му към титлата.
Домакините силно искаха да спечелят и водеха със 77:68 в началото на последната четвърт, но серия от 12 поредни точки на гостите ги изведе напред в средата на периода. Юта поведе с 88:87 2,17 минути преди края, но Голдън Стейт вкара следващите 8 точки и си гарантира успеха.
Останалите резултати: Орландо – Милуоки 113:102, Филаделфия – Атланта 99:125, Минесота – Мемфис 90:94, Далас – Сакраменто 107:103, Денвър – Торонто 90:100, ЛА Лейкърс – Шарлът 100:110.








Стадата се топят, вносът расте: Новата битка за бъдещето на българското животновъдство
Атанас Месечков създаде Национална асоциация на спортните танци
Лекари и деца обединяват усилия срещу употребата на синтетични наркотици и вейпове
ДБ предлага промени в стандартите за мантинелите по пътищата
Акция на ГДБОП в Бургаско, Христо Широков отново е задържан
"Майкъл" влезе в историята с над $1 милиарда приходи
Mazda патентова интересна нова технология за хибриди
Тол камерите вече ще ни снимат и за моментна скорост
Проблем: Автономните коли блокират линейки и пожарни
Юри де Соуса: Не съм доволен от съдейското решение, но го приемам (ВИДЕО)
UFC освободи Мишел Перейра след загубата от Шара Булет
Рикардо Лукеи: Трябваше да заложа повече на бокса в битката с Мирно (ВИДЕО)
Хабиб: Следващият съперник на Усман е поне на нивото на Джъстин Гейджи
Защо релаксът не е загуба на време?
СЗО и УНИЦЕФ: България отчита спад в имунизационния обхват при няколко ключови ваксини
За какво е важен хормоналният баланс?
Синдром на Симпсън-Голаби-Бемел – рядък синдром с увеличени размери на тялото и органите
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар