Две млади баскетболни звезди избухнаха през изминалата нощ в Лигата, като стигнаха границата от 50 точки.

Джейсън Тейтъм наниза 53, за да изведе Бостън до драматичен успех над Минесота със 145:136 след продължение.

23-годишното крило наниза 35 точки след почивката и стана най-младият в историята на Селтикс, който го е правил. Лари Бърд реализира 50 точки в мач, когато бе на 26.

Тейтъм реализира 16 от 25 стрелби от игра и изпусна едва един от 16-те си наказателни изстрела. Той избухна с 18 в последната част, но тимът му загуби аванс от 118:107 в последните 4 минути, преди все пак да спечели в добавеното време.

С баланс 27-26 Бостън продължава битката за по-добра позиция в Източната конференция, но и остава твърде непостоянен в представянето си.

В същото време Зак ЛаВин от Чикаго също наниза 50, от които 39 през първото полувреме, но Биковете паднаха от Атланта със 108:120, след като Трей Йънг поведе Ястребите с 42. Серия от 19:4 в последната четвърт осигури важни успех на Атланта.

Останалите резултати: Орландо – Индиана 106:111, Ню Йорк – Мемфис 133:129 (прод), Ню Орлийнс – Филаделфия 101:94, Милуоки – Шарлът 119:127, Денвър – Сан Антонио 121:119, Голдън Стейт – Вашингтон 107:110, ЛА Клипърс – Хюстън 126:109.