Баскетболистите на ЛА Лейкърс не допуснаха нова загуба от Бостън в класическия сблъсък от НБА между двете най-успешни организации в историята.

В своята зала Езерняците взеха контрол върху мача през второто полувреме и спечелиха със 117:102, за да си отмъстят за поражението от Селтикс миналия месец.

ЛеБрон Джеймс наниза 30 точки, Ръсел Уестбрук добави 24 и 11 асистенции, а Антъни Дейвис помогна със 17 точки  и 16 борби за успеха, който бе един от най-добрите като игра за калифорнийци през сезона.

Джейсън Тейтъм вкара 34 за гостите, които обаче изостанаха в третата четвърт, която Езерняците спечелиха с 31:20 и не погледнаха назад. 15 от точките през периода реализира Уестбрук, като преднината достигна 19.

Така и двата тима са с баланс от 13 победи и 12 загуби, като със сигурност се надяват да подобрят позицията си в класирането на своите конференции и да бъдат много по-постоянни в представянето си.

В другите два мача от деня Ню Йорк спря серията си от 3 поредни загуби след 121:109 срещу Сан Антонио и 7 тройки на Ар Джей Барет, а Бруклин спечели в Далас със 102:99, наваксвайки 17 точки пасив в третата четвърт и 11 в последната.