Александър Везенков завърши с 4 точки при победата на неговия Сакраменто Кингс над Ел Ей Лейкърс със 125:110 като гост в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Българинът прекара малко над 12 минути на паркета, като завърши с 1/4 при стрелбата от полето. Той пропусна трите си опита от тройката, но бе безпогрешен от наказателната линия – 2/2. Саша добави и две открадни топки към статистиката си. В последния си двубой родният национал помогна на „кралете“ с 11 пункта при успеха над Кливланд Кавалиърс със 132:120 у дома.

Иначе, над всички за Сакраменто в щатското дерби бе Домантас Сабонис – литовският център завърши с 29 точки, като прибави 16 борби, 7 асистенции, 3 кражби и 1 чадър, при 13/19 от полето. По 28 пункта добавиха Кевин Хюртер и Де‘Арън Фокс, а с 13 приключи Харисън Барнс.

Кингс превъзмогнаха трипъл-дабъла на голямата звезда на „езерняците“ ЛеБрон Джеймс – „Кралят“ завърши срещата с 28 точки, 10 борби и 11 асистенции, като добави и 4 откраднати топки и един блок. С този трипъл-дабъл ЛеБрон излезе еднолично на пета позиция в класацията за най-трипъл-дабъли в историята на НБА със 108, след като делеше тази позиция с Джейсън Кид – 38-годишният баскетболист е на един от четвъртия в това подреждане Никола Йокич от Денвър Нъгетс. С 28 пункта приключи и Д‘Анджело Ръсел, а 16 добави Кам Редиш, но Антъни Дейвис имаше лош ден и остана с едва 9 точки и 9 борби за над 34 минути на паркета.

Сакраменто е шести на Запад с баланс 6-4 след четвъртата си поредна победа в Лигата. Ел Ей е на осма позиция с изравнени показатели – шест успеха и шест загуби.

Национална баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Вашингтон - Далас - 117:130
Атланта - Ню Йорк - 114:116
Филаделфия - Бостън - 107:117
Торонто - Милуоки - 112:128
Чикаго - Орландо - 94:96
Финикс - Минесота - 133:115
ЛА Лейкърс - Сакраменто - 110:125
Портланд - Кливланд - 95:109