Отборът на Сакраменто претърпя поражение от гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 117:131 (27:35, 23:37, 31:30, 36:29) в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Българският национал Александър Везенков изигра много добър мач за "кралете" и записа личен рекорд от 13 точки.

Домакините имат 10 победи и 7 загуби от началото на сезона и заема второ място в Тихоокеанската дивизия, а Клипърс са с баланс от 8-9. На 3 декември Сакраменто ще бъде домакин на Денвър.

Везенков влезе в игра в края на първата четвърт и към 13-е си точки добави 5 борби за 24:28 минути на игрището.

Де'Арън Фокс направи невероятен мач и записа 40 точки и 5 борби за Сакраменто. Малик Монк се отличи с 15 точки, а Домантас Сабонис се отчете с 11 точки и 5 борби.

Кауай Ленърд беше най-полезен за Клипърс с 34 точки и 9 борби. Джеймс Хардън добави 26 точки, 6 асистенции и 5 отнети топки.

Гостите изиграха силно първо полувреме, след което водеха със 72:50 и до края успяха да удържат преднината си. Баскетболистите на Сакраменто се опитаха да намалят изоставането си, но не успяха. Клипърс поведе с 21 точки след 36 минути, а в заключителната част доминацията им продължи и те без проблеми спечелиха двубоя.