Леброн Джеймс отбеляза 19 от 34-те си точки в последната четвъртина, а Антъни Дейвис завърши с дабъл-дабъл и Лейкърс преодоляха огромен дефицит в последната четвъртина за победа със 116:112 срещу Клипърс в дербито на Лос Анджелис от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Дейвис завърши с 20 точки и 12 борби, а Д'Анджело Ръсъл добави 18 пункта за обрата от 21 точки. Така Лейкърс спечелиха за трети път в четири мача срещу Клипърс и излязоха победители в серията за първи път от 2011/2012. Тя е и последната изцяло в Crypto.com Arena, бившият Stapels Center, тъй като Клипърс ще се преместят в новата зала Intuit Dome в Ингълууд от началото на следващия сезон.

Двата отбора играят в една зала от 1999 насам.

Кауай Ленърд вкара 26 точки и Джеймс Хардън наниза други 23 за Клипърс, които загубиха за пети път в последните си осем мача в НБА. Ленърд имаше шанс да изравни резултата седем секунди преди края, но неговият изстрел срещу Джеймс не попадна в коша.

Демар Дерозън вкара 35 точки и спечели 10 борби, а Никола Вучевич завърши с 24/13 при победа на Чикаго Булс със 132:123 срещу Кливланд Кавалиърс след две продължения. Айо Досунму добави 21 точки и Андре Дръмънд записа още 17, както и рекордните за клуба през сезона 26 борби.

Лука Дончич записа трипъл-дабъл на 25-ия си рожден ден и Далас Маверикс спечели със 136:125 срещу Торонто Раптърс. Словенецът завърши с 30 точки, 11 борби и 16 асистенции, с което вече има 11 трипъл-дабъла през сезона и 67 в кариерата си.

Никола Йокич пък направи 14 точки, 14 борби и 11 асистенции при победа на Денвър Нъгетс със 117:96 срещу Сакраменто Кингс, за който отново не игра контузеният български национал Александър Везенков. Кийгън Мъри бе най-резултатен за Кингс с 21 точки, а Домантас Сабонис вкара 13 и спечели десет борби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Лидери в отделните дивизии

Атлантическа дивизия: Бостън 46 победи/12 загуби, Ню Йорк 35/24, Филаделфия 33/25

Централна дивизия: Кливланд 38/20, Милуоки 38/21, Индиана 34/26

Югоизточна дивизия: Маями 33/25, Орландо 33/26, Атланта 26/32