Мениджърът на Тотнъм Андре Вилаш-Боаш бе критикуван остро заради решението си да остави Уго Лорис на терена, въпреки че вратарят получи комоцио.
Лорис пострада сериозно, след като при борба за топката бе ударен с коляно в главата от Ромелу Лукаку и за кратко изпадна в безсъзнание на терена. Медицинският екип на Тотнъм веднага влезе с носилка на терена и сигнализира към пейката, че Лорис трябва да бъде сменен.
Самият Лорис обаче категорично отказа да напусне и след кратко колебание Вилаш-Боаш реши да го остави да доиграе последните петнайсетина минути.
"Медицинският щаб ми сигнализира, че играчът не може да продължи, защото не можеше да си спомни къде се намира, нито какъв е резултатът", коментира Вилаш-Боаш след мача.
"Но той беше много фокусиран и много решен да продължи. И когато видиш такава увереност от играча, това означава, че той може да остане. Затова аз реших да забавя смяната".
Впоследствие обаче Вилаш-Боаш бе обвинен, че е действал безотговорно и е рискувал здравето на играча.
"Когато играч, или който и да е човек, получи такъв удар по главата, че изпадне в безсъзнание, е от жизнена важност да потърси правилна медицинска помощ", казва в благотворителното сдружение за борба с мозъчните травми.
"Физиотерапевтът или докторът на отбора не могат да оценят точно поврежданията на мозъка, защото може да има забавена реакция. Той трябваше незабавно да бъде изваден от терена и да отиде в болница за подходящи тестове. С оставането си на терена, той можеше да получи по-тежка мозъчна травма"
"Спортната наука напредна много, но въпреки това сме изправени пред остарялото схващане, че играчите трябва да са смели и да продължават да играят на всяка цена. Изказванията на господин Вилаш-Боаш, че решителността на играча е била доказателство за големия му характер, са просто грешни и опасни".








AI чатботовете - как помагат в туризма и можем ли да им се доверим напълно
Без компромиси на кантара, без милост на ринга - SENSHI 32 Grand Prix бойците показаха амбиция
ИПБ: Българските пътища са руска рулетка, залогът е животът ни
През май и юни: рекорден брой цивилни жертви в Украйна
Лудогорец иска египетски национал
Самолет се разби на Бахамските острови, 10 души загинаха
Полицията задържа двама тийнейджъри за незаконна гонка
Мъск млъкна - и Tesla тръгна нагоре
Триредови радиатори: Има ли полза от тях?
Hyundai патентова радикална технология срещу кражби на коли
15 чудесни коли на старо, по-евтини от почивка в Слънчев бряг
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC 329
Дрейк заложи 1 милион долара за победа на Конор Макгрегър на UFC 329
Без компромиси на кантара, без милост на ринга – SENSHI 32 Grand Prix бойците показаха амбиция
Двама българи ще спорят на репешажите на Европейското по борба
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментар15:50 | 4 ное 2013 г.
12:00 | 4 ное 2013 г.
Напиши коментар