Тотнъм започна новия сезон в английското футболно първенство с обрат и победа с 3:1 на собствения си стадион срещу Астън Вила.

Отбраната на "шпорите" подцени дълга и висока топка в собствената си половина, а от това се възползва Джон Макгин. Той овладя пред наказателното поле, премина покрай паднал на шпагат защитник на домакините и вкара с лекота за 1:0.

Астън Вила задържа преднината си цели 64 минути - до гола на Тагуи Ндомбеле. Привлеченият от Олимпик Лион халф изгледа със спокойствие меле в наказателното поле на гостите и когато топката стигна до него, той стреля точно за 1:1.

Ново разбъркване в 86-та минута помогна и на Хари Кейн да се разпише за 2:1, а само четири по-късно капитанът на Тотнъм беше точен и за 3:1 с шут от границата на наказателното поле. И в двата случая той получи асистенция от Муса Сисоко.