Тотнъм допусна грешна стъпка в битката за топ 4 в Англия, след като загуби от Брайтън с 0:1 у дома в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. В Лондон "шпорите" бяха далеч от далеч от най-добрата си игра и бяха надиграни от "чайките", които заслужено стигнаха до трите точки.

От самото начало възпитаниците на Греъм Потър контролираха събитията на терена и изглеждаха по-опасни в атака, като това даде резултат в 90-та минута, когато Леандро Тросар се възползва от слаба подредба на защитата на домакините, проби в наказателното поле и с точен завършващ удар преодоля Юго Лорис. В оставащите минути играчите на Антонио Конте нямаха сили да отговорят на предизвикателството и записаха 11-та загуба от началото на сезона.

По този начин Тотнъм остава на четвъртата позиция с актив от 57 точки, три повече от петия Арсенал, който обаче е изиграл два мача по-малко. За Брайтън това бе девети успех от началото на кампанията, като тимът заема 10-то място с 40 точки.