Левски и Лудогорец си врътнаха 0:0 в последна шампионатна среща от календарната 2022 година. Така "сините" спънанаха разградчани в битката им с ЦСКА за шампионската титла.

"Армейците" ще зимуват на първо място с 44 точки, Лудогорец е втори с 43 пункта, а "сините" са далеч назад на шесто място.

Срещата в Разград премина и с доста скандални отсъждания. През първото полувреме съдията Станислав Тодоров свири дузпа за Лудогорец, след което я отмени. През втората част Левски вкара страхотен гол, но Тодоров отново се допита до ВАР и отсъди нарушение в атака на Георги Миланов.

Левски записа осми пореден шампионатен мач без победа, което е антирекорд за клуба. В неделя двата отбора отново излизат един срещу друг, но в 1/8 финал за Купата на България.