Барселона победи с 4:3 като гост Виляреал в един от най-интересните мачове в Ла Лига от началото на сезона. Двубоят мина през невероятни обрати, като каталунците поведоха с 2:0 до 15-та минута след голове на Гави (12) и Френки де Йонг (15), но след това домакините обърнаха развоя чрез Хуан Фойт (26), Александър Сьорлот (40) и Алекс Баена (50).

Последната дума все пак бе на каталунците, които изковаха трудните три точки с голове на Феран Торес (68) и Роберт Левандовски (71). За играч на мача беше избран 16-годишният Ламин Ямал, който асистира за първия гол, удари две греди и бе в основата на победното попадение. При смяната си в 76-та минута Ямал беше изпратен на крака от местните фенове.

Така Барселона постигна втората си победа през сезона и за момента е на третото място в класирането с актив от 7 точки, колкото има и Жирона. Лидер е Реал Мадрид с 9. Виляреал е на 13-та позиция с 3.