Манчестър Сити спечели трофея "Къмюнити Шийлд", след като победи Челси с 2:0 в 96-ото издание за отличието, което се игра на митичния стадион "Уембли" в Лондон.

Футболистите на мениджъра Пеп Гуардиола показаха, че не са си губили времето по време на лятната подготовка, демонстрирайки добра форма във всяка една зона на терена. Сити стигна до победата след два гола на Серхио Агуеро в (13,58), който вгорчи официалния дебют на Маурицио Сари като мениджър на "сините" от Лондон.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=731b1bfb2f" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по идеален начин за "гражданите", които поведоха в резултата още в 19-ата минута. Фил Фодън подаде на Серхио Агуеро, който пое топката и нанесе страхотен удар от ръба на наказателното поле, който влетя в долния десен ъгъл.

В 24-ата минута Лирой Сане демонстрира добра техника в наказателното поле, но Вилфредо Кабайеро предвиди действията на футболиста и успя да го спре.

Постепенно играчите на Челси вдигнаха оборотите и на няколко пъти бяха близо до изравнителното попадение. В 31-ата минута Калъм Хъдсън-Одой получи хубаво подаване на границата на наказателното поле и с едно движение изстреля удар към вратата. Топката обаче мина високо над напречната греда.

Осем минути по-късно Алваро Мората се озова в обещаваща позиция, след като получи отличен пас в наказателното поле, но Джон Стоунс блесна с навременна намеса и предотврати опасността. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Втората част също стартира по перфектен начин за Сити. В 58-ата минута Агуеро получи топката на границата на наказателното поле и атрактивно стреля от движение без да се двоуми, а кълбото попадна точно в долния десен ъгъл.

В 73-ата минута аржентинецът пропиля удобна възможност. Той остана напълно непокрит и стреля от опасна близост до вратата към левия ъгъл, но Вилфредо Кабайеро реагира превъзходно и отрази удара.

Шест минути по-късно Габриел Жезус центира опасно в наказателното поле, опитвайки се да изведе Агуеро в идеална стрелкова позиция, но опитът му беше пресечен от един от Давид Луис.

В 84-ата минута Габриел Жезус нахлу на слалом в наказателното поле и отправи техничен изстрел. Вратарят Кабайеро обаче блесна с прекрасно спасяване.

Челси - Сити 0:2

Голмайстори: Серхио Агуеро (13, 58)

Челси: Кабайеро, Аспиликуета, Рюдигер, Луис, Алонсо, Жоржиньо, Фебрегас (Дринкуотър 60'), Баркли, Педро (Моузес 80'), Хъдсън-Одой (Вилиан 60'), Мората (Ейбрахам 69')
Мениджър: Маурицио Сари

Манчестър Сити: Браво; Уокър, Стоунс, Лапорт (Отаменди 87'), Менди, Фернандиньо, Фодън (Диас 75'), Марез (Жесус 68'), Б. Силва, Сане (Гюндоган 46'), Агуеро (Компани 80')
Мениджър: Пеп Гуардиола