Манчестър Сити постигна победа с 4:1 след обрат при визитата си на хърватския гранд Динамо (Загреб) на стадион "Максимир" в последния мач от груповата фаза на Шампионската лига.
По този начин "гражданите" финишираха в Група С с актив от 14 точки и са първи след шест изиграни мача. За домакините тази загуба имаше двоен удар, тъй като в другия мач Аталанта победи Шахтьор и така хърватите остават четвърти в групата.
Испанският суперталант Олмо даде аванс на хърватите още в 10-ата минута, но след хеттрик на Габриел Жесус, след голове в 34-ата, 50-ата и 54-ата минути гостите стигнаха до обрата.
За крайния успех бе точен Фодън в 84-ата минута.
Срещата започна с добро темпо, но още в 10-ата минута при първата опасна ситуация домакините попариха шампиона на Англия, след като Каджиор центрира в наказателното поле и младият испанец Олмо с прекрасно воле не даде шансове на противниковия страж.
В 19-ата минута Сити можеше да изравни. След удар на Гюндоган от границата на наказателното поле се наложи Ливакович да се намесва и да прави добро спасяване.
Броени минути след това Олмо стреля от добра позиция над напречната греда и пропусна да удвои аванса на домакините, а Сити все пак успя да изравни в 34-ата минута чрез Жесус.
Той засече с глава центриране на Марез и възстанови статуквото, а до почивката нямаше повече попадения.
Второто полувреме започна перфектно за Сити и в 50-ата минута с втория си гол в мача Жесус направи обрата пълен. Той проби в наказателното поле и елиминира с финт противников бранител, а след това прати технично топката в далечния ъгъл.
Шокът за домакините дойде четири минути след това, след като бразилецът оформи своя хеттрик. Менди го намери с хубаво центриране в малкото наказателно поле и той с крак отклони топката във вратата.
В 77-ата минута Олмо имаше прекрасен шанс да се разпише за втори път, за домакините, но ударът му бе спасен.
Всичко за Динамо приключи в 84-ата минута, когато Фодън също се разписа след прекрасен пас на Бернардо и удар по земя от границата на малкото наказателно поле, а до края нямаше повече голове.
Динамо Загреб - Манчестър Сити 1:4
1:0 Олмо 10
1:1 Жесус 34
1:2 Жесус 50
1:3 Жесус 54
1:4 Фодън 84
Динамо Загреб: Ливакович, Дилавер, Адеми, Мубандже, Стоянович, Олмо, Моро, Гояк, Орсич (81 - Хайрович), Каджиор (59 - Джира), Петкович
Манчестър Сити: Браво, Гарсия, Отаменди (82 - Харууд-Бейлис), Кансело, Менди, Родри, Гюндоган, Фодън, Бернардо, Марез, Жесус








Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:51 | 12 дек 2019 г.
05:17 | 12 дек 2019 г.
22:38 | 11 дек 2019 г.
Напиши коментар