Без никакви проблеми Манчестър Сити се класира за 4-ия кръг на турнира за ФА Къп, след като отнесе Бирмингам с 3:0 у дома.

Гражданите излязоха в силен състав и показаха отлично отношение към сблъсъка, без да подценят опонента по никакъв начин и още през първото полувреме си осигуриха победата с 3 гола.

Бернардо Силва вкара на два пъти още в първите минути, а след  това Фил Фодън също се разписа. Кевин де Бройне пък за пореден път игра много силно.

Въпреки очакванията, че Серхио Агуеро ще започне като титуляр за домакините, аржентинецът дори не бе в групата. Гуардиола обаче пусна доста силен тим, като  Де Бройне доста изненадващо стартира, а Габриел Жезус водеше нападението.

Гражданите очаквано взеха контрола върху мача и Де Бройне почти бе изведен на чиста позиция при една ситуация, но Джордж Френд успя да го спре с важна намеса.

В 8-ата минута Небесносините все пак поведоха и то със страхотен гол. Бернандо Силва посрещна една отбита топка на границата на наказателното поле и с мощен шут я прати в далечния ъгъл, за да направи 1:0.

Това естествено успокои домакините, които продължиха да доминират и в 15-ата минута вкараха отново. Марез изведе Де Бройне, който върна назад от аутлинията и Бернардо реализира за втори път. Още една великолепна отборна комбинация.

Въпреки че гостите станаха по-агресивни в следващите минути, домакините продължиха да доминират и в 33-ата минута Фил Фодън направи 3:0 след подаване на Риад Марез и отличен удар с левия крак.

Де Бройне отново играеше страшно силно за Манчестър Сити, като дирижираше играта с прекрасни пасове, като винаги намираше начин да се освободи от съперниците и да получи в празно пространство.

На почивката Гуардиола направи 3 смени, като даде почивка и на отличния Де Бройне. Домакините обаче запазиха предимството си и контрола върху мача, макар че тимът от Чемпиъншип показа желание и подобри представянето си.

Бернардо Силва стреля на два пъти неточно в търсене на своя хеттрик, а и Жезус не успя да реализира при една добра ситуация. Попадение на Марез след корнер бе отменено поради засада и потвърждение от ВАР. Бела стреля над вратата за гостите при една ситуация, но така или иначе домакините си свършиха работата още до почивката и спокойно продължиха напред в турнира.

Манчестър Сити – Бирмингам    3:0

1:0 Бернардо Силва 8
2:0 Бернардо Силва 15
3:0 Фодън 33

Манчестър Сити: Стефън, Кансело (46 Харууд-Белис), Диаш (46 Стоунс), Уокър, Менди, Родриго (67 Фернандиньо), Марез, Де Бройне (46 Нмеча), Фодън, Бернардо Силва, Жезус (76 Делап)
Бирмингам: Прието, Колин, Кларк-Солтър, Сан Хосе, Френд, Сунич (67 Бела), Кифтенбелд, Санчес, Торал (46 Робъртс), Леко (68 Юткевич), Хоган (46 Клейтън)