Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола призна, че неговият тим не е контролирал в нито един момент двубоя на Боксинг Дей срещу Лестър (6:3). Успехът бе девети пореден за „небесносините“ и отвори разлика от шест точки на върха в класирането, но испанецът разкри, че е бил притеснен по време на срещата.

„Беше голямо приключение, типичен двубой на Боксинг Дей с много голове. За всички срещата бе много вълнуваща. Това е още една победа, много важно бе за нас да продължим серията си, но бе странно. Дори при 4:0 на полувремето, всеки път, в който те притежаваха топката, те пристигаха във финалната третина и създаваха положения. Мачът беше отворен дори при 4:0. Нещата не бяха приключили. Те са голям клуб с много качество и през втората част промениха постройката си. Знаем за качеството им при изграждането на атаките. Те разполагат с топ, топ отбор и знаем колко добри бяха през последните години. Винаги са много труден съперник за преодоляване и разполагат с изключителен мениджър. Беше много умно от тяхна страна да променят постройката и ни създадоха много проблеми. При 4:2 настройката на играчите се промени и при 4:3 срещата бе близо до това да бъде изравнена, или дори те да спечелят, защото при тях настройката бе висока, а ние изпитвахме съмнения. Но ние бяхме търпеливи и имахме шансове, и от статични положения спечелихме мача“, каза наставникът на Сити.