"Не сме глупави, знаем, че ако направим едно равенство и загубим само две точки, Ливърпул ще станат шампиони. Ако спечелим всичките си оставащи мачове, ние ще сме шампиони". Това обяви мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола след вчерашната победа на "гражданите" над Брайтън енд Хоув Албиън с 3:0.
Сити имаше нужда от победа на "Етихад", за да си върне първото място в класирането, което Ливърпул заемаше за 24 часа след разгромната победа над Манчестър Юнайтед с 4:0. До края на сезона двата тима имат да изиграят по шест мача, като преднината на шампионите е само една точка. "Червените" обаче са в по-добра форма, като са спечелили девет от последните си десет двубоя в Лигата, докато в същия период Сити има само шест успеха.
"Знаем, че ни предстоят тежки мачове и трябва да се представим както днес и да спечелим всичките. Ако го направим, ще празнуваме, ако ли не - ще поздравим Ливърпул. Преди няколко години беше същото - спечелихме последните си 14 мача, за да станем шампиони. Сега нещата ще зависят от умората и контузиите, от Шампионската лига. Остава ни един месец, пет седмици. Минали са 11 месеца и всичко зависи от този последен месец. Ще дадем всичко от себе си, за да бъдем на върхово ниво в тези мачове", допълни Гуардиола, който изрази радост, че тимът му и математически се е класирал за Шампионската лига през следващия сезон.







Военни конвои от Италия преминават през България за учение на "Ново село"
"Дунав" обърна "Локомотив" в Пловдив за първа победа в елита
Хавайската икона на Пресвета Богородица ще пристигне в Рилския манастир
Ураганът “Лала” остави над 200 000 души без ток в Хавай
Роналдо: Вероятно тази е последната ми година във футбола
За Евровизия: Бургас пуска маршрутки до Истанбул
Първото серийно Ferrari Luce беше продадено за 40 млн долара
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
UFC 333 с две битки за титли и още куп големи имена в Абу Даби
Макензи Дърн затвърди шампионския си статут, но иска още от себе си
Алан Дзабиев продължава битката за медал на Световното в Братислава
Носители на 15 олимпийски медала ще боксират на Европейското в София
Приложението на телеметрията в медицината
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Коментари
Напиши коментар20:45 | 21 апр 2022 г.
19:16 | 21 апр 2022 г.
19:04 | 21 апр 2022 г.
19:00 | 21 апр 2022 г.
18:55 | 21 апр 2022 г.
18:52 | 21 апр 2022 г.
18:46 | 21 апр 2022 г.
18:33 | 21 апр 2022 г.
18:12 | 21 апр 2022 г.
18:02 | 21 апр 2022 г.
Напиши коментар