Манчестър Сити победи Байерн Мюнхен с 1:0 в контролна среща. Единственото попадение бе дело на дебютиралия за английския клуб Ерлин Холанд.

Заради лошото време и гръмотевична буря срещата, която се проведе в Грийн Бей (Уисконсин, САЩ), беше прекратена през първото полувреме, след което се доигра във формат две полувремена по 40 минути.

За 22-годишния норвежец това е шести гол в осем мача срещу Байерн, като останалите му са с бившия клуб Борусия Дортмунд.

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола похвали нападателя за головия дебют, но призна, че му е необходимо още време, за да се адаптира напълно към клуба.

"Холанд вкара важен гол“, каза Гуардиола пред официалния сайт на „гражданите“.

"Игра 45 минути, което е добре за него. Но той се нуждае от повече време.", каза още цитираният от БТА специалист.

Треньорът говори и за подготовката на отбора за предстоящия сезон.

„След като се върнем, ще имаме две или три седмици да се подготвим. През това време ще влезем в най-добрата си форма.", каза още Пеп.