С два гола на новото попълнение Ерлинг Халанд шампионът Манчестър Сити се наложи с 2:0 при гостуването си на Уест Хям в среща от първия кръг на Висшата лига на Англия.
Норвежецът бе над всички в мача и вкара по едно попадение и през двете полувреме, а десетина минути преди края бе заменен от друг от новите - Хулиан Алварес, за да обере овациите на феновете на "гражданите".
На Олимпийския стадион в Лондон домакините от Уест Хям започнаха малко по-активно, но след около четвърт час игра футболистите на Пеп Гуардиола поеха инициативата. Шампионите разиграваха топката продължително време в половината на противника си и търсеха пробойни, за да реализират.
Така се стигна до 35-ата минута, в която Илкай Гюндоган изведе в чешка уличка Ерлинг Халанд. Норвежкият таран бе препънат в наказателното поле от вратаря Алфонс Ареола и съдията Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди дузпа.
Именно норвежецът се нагърби с изпълнението и и с прецизен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Ареола за 0:1.
Манчестър Сити продължи да води играта и в началото на второто полувреме, но Илкай Гюндоган пропусна отличен шанс да удвои в 62-рата минута.
Само три минути след това обаче гостите вкараха втори гол. При една от малкото си контраатаки Кевин де Бройне изведе зад защитата Халанд и бившият футболист на Борусия Дортмунд с лекота направи резултата 0:2.
До края на двубоя Манчестър Сити не позволи на Уест Хям да упражни дори минимален натиск и така резултатът се запази непроменен.







Доходите на политиците: Радев е декларирал сериозна сума и "Шкода"-та
Верижна катастрофа затвори пътя Пазарджик - Пловдив
Григор Димитров отпадна в Синсинати още в първия кръг
Българските храни губят битката на собствения си пазар
Стилияна Николова спечели сребърен медал на Световното по художествена гимнастика
Хакер твърди, че е откраднал данни от Министерството на отбраната на България
Христина Христова: Проблемът с минималната работна заплата е голямата дискусия вече 20 години
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Жулиен Риков преди SENSHI 33: В най-добрата си форма съм, не вярвам в късмета на ринга
Дейна Уайт: Ислам е постигнал повече от Хабиб, но...
Франк Уорън потвърди: Голямата битка между Тайсън Фюри и Антъни Джошуа може да пропадне
Хавиер Мендес посочи 5-те най-велики ММА бойци в историята
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментар22:59 | 7 авг 2022 г.
22:39 | 7 авг 2022 г.
22:38 | 7 авг 2022 г.
22:33 | 7 авг 2022 г.
22:19 | 7 авг 2022 г.
22:16 | 7 авг 2022 г.
22:08 | 7 авг 2022 г.
22:02 | 7 авг 2022 г.
21:47 | 7 авг 2022 г.
21:34 | 7 авг 2022 г.
Напиши коментар