С два гола на новото попълнение Ерлинг Халанд шампионът Манчестър Сити се наложи с 2:0 при гостуването си на Уест Хям в среща от първия кръг на Висшата лига на Англия.
Норвежецът бе над всички в мача и вкара по едно попадение и през двете полувреме, а десетина минути преди края бе заменен от друг от новите - Хулиан Алварес, за да обере овациите на феновете на "гражданите".
На Олимпийския стадион в Лондон домакините от Уест Хям започнаха малко по-активно, но след около четвърт час игра футболистите на Пеп Гуардиола поеха инициативата. Шампионите разиграваха топката продължително време в половината на противника си и търсеха пробойни, за да реализират.
Така се стигна до 35-ата минута, в която Илкай Гюндоган изведе в чешка уличка Ерлинг Халанд. Норвежкият таран бе препънат в наказателното поле от вратаря Алфонс Ареола и съдията Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди дузпа.
Именно норвежецът се нагърби с изпълнението и и с прецизен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Ареола за 0:1.
Манчестър Сити продължи да води играта и в началото на второто полувреме, но Илкай Гюндоган пропусна отличен шанс да удвои в 62-рата минута.
Само три минути след това обаче гостите вкараха втори гол. При една от малкото си контраатаки Кевин де Бройне изведе зад защитата Халанд и бившият футболист на Борусия Дортмунд с лекота направи резултата 0:2.
До края на двубоя Манчестър Сити не позволи на Уест Хям да упражни дори минимален натиск и така резултатът се запази непроменен.







Чолаков: Борисов предпочита да отстъпва, кабинетът "Желязков" беше сред най-компетентните
"Лацио" победи "Парма" с 1:0 въпреки червените картони
Димитър Чобанов: Бюджетът има нужда от замразяване на разходната част
Експерти: Няма да е приятно да видим наполовина банковите си сметки
Надежда Йорданова: Най-добре е изборите да бъдат проведени през март
"Билд": Скоро ще пристигнат нови милиарди евромонети от България
Вежди Рашидов: Аз ще защитавам Борисов
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
Турнирът за Купата на корейския посланик събра спортния, обществен и бизнес елит в Самоков
Бетербиев: Пулев е много опитен и затрудни Гасиев
Ебани Бриджис се завръща на ринга с мач в Пуерто Рико
Ван Стенис защитава титлата си срещу Фабиан Едуардс на дебютната гала на PFL в Мадрид
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар21:28 | 7 авг 2022 г.
21:05 | 7 авг 2022 г.
20:49 | 7 авг 2022 г.
20:48 | 7 авг 2022 г.
20:47 | 7 авг 2022 г.
20:45 | 7 авг 2022 г.
20:38 | 7 авг 2022 г.
Напиши коментар