Манчестър Сити размаза Нотингам с 6:0 в мач от петия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Етихад".

"Гражданите" откриха резултата още в 12-ата минута чрез новата си звезда Ерлинг Халанд. Норвежецът протегна крак при центриране на Фил Фодън и засече безпощадна около границата на малкия пеналт.

Прекрасна многоходова атака на Сити малко след това удвои аванса на шампионите. Гостите не успяха да изнесат заради пресата на манчестърци, топката беше отбита към Халанд и таранът реализира за втори път тази вечер.

Преди да изтече половин час игра Халанд записа и асистенция, която беше заличена набързо заради засада на вкаралия топката в мрежата Джон Стоунс. В 38-ата минута обаче нямаше прошка и Халанд реализира втори пореден хеттрик през кампанията, ставайки най-резултатният реализатор в историята на Висшата лига след 5 изиграни кръга със своите девет попадения.

Алварес нацели гредата малко преди паузата, но пет минути след рестарта Сити все пак стигна до четвърто попадение. Негов автор беше Жоао Кансело, а топката влетя в горния ляв ъгъл.

В средата на второто полувреме Алварес все пак успя да се разпише днес, вкарвайки по диагонала между краката на вратаря след пас на Рияд Марез. Три минути по-късно Халанд получи заслужена почивка и беше сменен.

В 87-та минута Алваро Алварес оформи крайното 6:0. Така Манчестър сити остава втори с 13 пункта, докато Нотингам е 14-и с четири точки.

Манчестър Сити - Нотингам 6:0

1:0 Ерлинг Халанд - 12'
2:0 Ерлинг Халанд - 23'
3:0 Ерлинг Халанд - 38'
4:0 Жоао Кансело - 50'
5:0 Алваро Алварес - 65'
6:0 Алваро Алварес - 87'